Artvin Ankara Otobüs Bileti

Artvin Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 120,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 999 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 15sa 44dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Artvin Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Artvin Ankara otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Artvin Ankara güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Artvin Ankara seyahatinize başlamadan önce, Artvin ve Ankara hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Artvin ve Ankara şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Artvin Ankara Otobüs Biletleri

Artvin, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz bölümünde yer almaktadır. İl coğrafi olarak, Ardahan, Erzurum, Rize ile komşuluk içerisindedir. Artvin, Karadeniz’in doğal güzelliklerini yansıtmak konusunda diğer şehirleri ile benzerlik çizse de kültürel özellikleri keskin çizgiler ile ayrılmaktadır. Coğrafi yapısı oldukça engebelidir. Dağlık bir alan üzerine kurulmuştur ve Gürcistan ile sınır oluşturmaktadır. Artvin sınırları içerisinde yer alan en önemli akarsu kaynağı Çoruh Nehridir. Şehir, aynı zamanda ülke içerisinde boğaları ile ünlü bir ildir.

İl madeni kaynaklar bakımında da zengin bir noktadır. Murgul’da yer alan bakır madeni ülkenin en büyük rezervlerinden biridir. Aynı zamanda altın madeni bakımında oldukça zengin alanları bulunmaktadır. 
 
Artvin ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Çamburnu Tabiat Koruma Alanı, Papart Vadisi, Atabarı Kayak Merkezi, Macahel, Yaylalar Köyü, Barhal Çayı, Ferhatlı Kalesi, Camili Gorgit Tabiat Koruma Alanı, İskender Paşa Camii ve Türbeleri yer almaktadır. 
 
Artvin, doğal güzellikleri ve Karadeniz misafirperverliğini yansıtan sıcak halkı ile ülkenin mutalaka görülmesi gereken noktalarından bir tanesidir.
 
Ankara, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, aynı zamanda başkenti olma özelliğini taşımaktadır. Yer altı ve termal kaynakları zengin, önemli bir siyasi ve coğrafi konuma sahip bu şehir, gelişimini başkent olmasından sonra aldığı sanayi yatırımları ile sağlamıştır. Bu sayede yarattığı istihdam ile çevresinden göç alarak nüfusunu arttırmıştır.
 
Ankara İzmir otobüs bileti alarak da İzmir'e gidebilirsiniz. Artvin üzerinden zaman kaybetmeden Ankara’ya gitmek için Yeşil Artvin gibi firmaların otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresinden alabilirsiniz. 
  Artvin Hakkında
Nüfus:
94,316
Yüzölçümü:
7.367,10 km²
Plaka:
08
Telefon kodu:
(466)
Otogar:
Artvin Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.