Antalya Kırklareli Otobüs Bileti

Antalya Kırklareli Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 145,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 932 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 20sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Antalya Kırklareli arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Antalya Kırklareli otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Antalya Kırklareli güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Antalya Kırklareli seyahatinize başlamadan önce, Antalya ve Kırklareli hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Antalya ve Kırklareli şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Antalya Kırklareli Otobüs Biletleri

 Antalya Kırklareli otobüs bileti mi aradınız? Antalaya Kırklareli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Pınarhisar, yüzölçümü 581 km2 olan Pınarhisar ilçesi doğuda Vize, güneyde Lüleburgaz, güneybatıda Babaeski ilçeleri, batı ve kuzeyde Merkez ilçe, kuzeydoğuda da Demirköy ilçesiyle çevrilidir.

İlin orta kesiminde yer alan ilçe topraklarının büyük bölümü alçak bir platodan oluşur. Bu toprakların kuzey kesimini Istranca (Yıldız) Dağları engebelendirir. Bu sıradağlann en yüksek bölümünü oluşturan Mahya Dağı kuzeydoğudaki Demirköy ilçe sınırında 1.031 m’ye erişir. Istranca Dağlan’mn güney yamaçlarından güneydeki Ergene Havzası’na doğru gidildikçe alçalan bu tepelik plato alanından kaynaklanan sular Sulucak, Poyralı ve Kaynarlı dereleri toplar. Bu akarsular ilçe sınırlan dışmda Ergene Irmağı’na katılır. Doğal bitki örtüsü genellikle step görünümündedir.

İlçe ekonomisi tarıma dayanır. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler buğday, şekerpancarı, ayçiçeği, yulaf ve arpadır. Az miktarda üzüm, baklagiller, elma ve erik de yetiştirilen ilçede hayvancılık önemli bir gelir kaynağıdır, ilçede çok sayıda kıvırcık koyunu yetiştirilir, ilçedeki başlıca sanayi kuruluşlan yem, bitkisel yağ, kireç ve çimento fabrikalandır. Aynca peynir yapımıyla uğraşan birçok mandıra vardır. Eski Istanbul-Edime yolu ile Lüleburgaz’ı Demirköy’e bağlayan karayolu ilçe topraklarından geçer.

1877’de Edime vilayetinin Merkez sancağına bağlı bir kaza olan Pınarhisar daha sonra Edime vilayetinin Kırkkilise (Kırklareli) sancağına bağlı Vize kazasının nahiyelerinden biri haline getirildi. Nahiye merkezinin belediyesi 1909’da kuruldu. Halkının bir bölümü Rumlardan oluşan yöre Balkan Savaşları sırasında Bulgar işgaline uğradı. Temmuz 1920’de başlayan Yunan işgali ise 8 Kasım 1922’de sona erdi. Cumhuriyet dönemi başlarında Kırklareli ilinin Merkez ilçesine bağlı bir bucak olarak yönetilen Pınarhisar 1953’te ilçe oldu. İlçenin güney kesiminde yer alan Pınarhisar kasabası nüfus yitiren bir yerleşmedir. Vize- Kırklareli karayolunun geçtiği kasabadan ayrılan bir yol güneybatıdaki Lüleburgaz yakınlarında D-100 Karayolu’na ve 0-3 Otoyo- lu’na bağlanır. Pınarhisar il merkezi Kırklare- li’ne 25 km uzaklıktadır.

İlçedeki başlıca tarihsel yapı Erenler köyünde yer alan ve 16. yüzyıla ait olduğu sanılan Binoklu Haşan Baba Türbesi’dir. Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Trakya Üniversitesi’ne bağlıdır.

  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
  Kırklareli Hakkında
Nüfus:
232,309
Yüzölçümü:
6.299,78 km²
Plaka:
39
Telefon kodu:
(288)
Otogar:
Kırklareli Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.