Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
140 TL
Bilet Al

Antalya Kırklareli Otobüs Bileti

Antalya Kırklareli Otobüs Bileti

Antalya Kırklareli Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 120,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 932 km'dir.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Antalya Kırklareli arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Çanakkale Truva firmasıdır.

Antalya Kırklareli bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Antalya Kırklareli bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Antalya Kırklareli otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Antalya Kırklareli Otobüs Biletleri

 Antalya Kırklareli otobüs bileti mi aradınız? Antalaya Kırklareli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Pınarhisar, yüzölçümü 581 km2 olan Pınarhisar ilçesi doğuda Vize, güneyde Lüleburgaz, güneybatıda Babaeski ilçeleri, batı ve kuzeyde Merkez ilçe, kuzeydoğuda da Demirköy ilçesiyle çevrilidir.

İlin orta kesiminde yer alan ilçe topraklarının büyük bölümü alçak bir platodan oluşur. Bu toprakların kuzey kesimini Istranca (Yıldız) Dağları engebelendirir. Bu sıradağlann en yüksek bölümünü oluşturan Mahya Dağı kuzeydoğudaki Demirköy ilçe sınırında 1.031 m’ye erişir. Istranca Dağlan’mn güney yamaçlarından güneydeki Ergene Havzası’na doğru gidildikçe alçalan bu tepelik plato alanından kaynaklanan sular Sulucak, Poyralı ve Kaynarlı dereleri toplar. Bu akarsular ilçe sınırlan dışmda Ergene Irmağı’na katılır. Doğal bitki örtüsü genellikle step görünümündedir.

İlçe ekonomisi tarıma dayanır. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler buğday, şekerpancarı, ayçiçeği, yulaf ve arpadır. Az miktarda üzüm, baklagiller, elma ve erik de yetiştirilen ilçede hayvancılık önemli bir gelir kaynağıdır, ilçede çok sayıda kıvırcık koyunu yetiştirilir, ilçedeki başlıca sanayi kuruluşlan yem, bitkisel yağ, kireç ve çimento fabrikalandır. Aynca peynir yapımıyla uğraşan birçok mandıra vardır. Eski Istanbul-Edime yolu ile Lüleburgaz’ı Demirköy’e bağlayan karayolu ilçe topraklarından geçer.

1877’de Edime vilayetinin Merkez sancağına bağlı bir kaza olan Pınarhisar daha sonra Edime vilayetinin Kırkkilise (Kırklareli) sancağına bağlı Vize kazasının nahiyelerinden biri haline getirildi. Nahiye merkezinin belediyesi 1909’da kuruldu. Halkının bir bölümü Rumlardan oluşan yöre Balkan Savaşları sırasında Bulgar işgaline uğradı. Temmuz 1920’de başlayan Yunan işgali ise 8 Kasım 1922’de sona erdi. Cumhuriyet dönemi başlarında Kırklareli ilinin Merkez ilçesine bağlı bir bucak olarak yönetilen Pınarhisar 1953’te ilçe oldu. İlçenin güney kesiminde yer alan Pınarhisar kasabası nüfus yitiren bir yerleşmedir. Vize- Kırklareli karayolunun geçtiği kasabadan ayrılan bir yol güneybatıdaki Lüleburgaz yakınlarında D-100 Karayolu’na ve 0-3 Otoyo- lu’na bağlanır. Pınarhisar il merkezi Kırklare- li’ne 25 km uzaklıktadır.

İlçedeki başlıca tarihsel yapı Erenler köyünde yer alan ve 16. yüzyıla ait olduğu sanılan Binoklu Haşan Baba Türbesi’dir. Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Trakya Üniversitesi’ne bağlıdır.

Antalya Kırklareli otobüs bileti mi aradınız? Antalya Kırklareli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Antalya Kırklareli otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Çanakkale Truva 140 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
  Kırklareli Hakkında
Nüfus:
232,309
Yüzölçümü:
6.299,78 km²
Plaka:
39
Telefon kodu:
(288)
Otogar:
Kırklareli Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.