Antalya Kars Otobüs Bileti

Antalya Kars Arası

En Ucuz Sefer
-
Antalya - Kars Arası Kaç Km
1472 km
Antalya - Kars Arası Kaç Saat
23sa
Günlük Sefer Sayısı
1
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Antalya Kars Online Otobüs Bileti
Antalya Kars otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Antalya Kars güzergahı için arama yapın, Antalya - Kars arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Antalya ve Kars Şehirlerinde Ulaşım
Antalya ve Kars şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Antalya Kars seyahatinize başlamadan önce, Antalya ve Kars hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Antalya - Kars Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Antalya - Kars arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Antalya - Kars otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Antalya - Kars arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Antalya - Kars arasında günlük ortalama 0 firma 1 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Antalya - Kars arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Antalya - Kars arası otobüs yolculuğu ortalama 23sa sürmektedir.

Antalya - Kars arası uzaklık kaç km?

Antalya - Kars arası karayolu ile 1472 km'dir.

Antalya Kars Otobüs Biletleri

 Antalya Kars otobüs bileti mi aradınız? Antalya Kars otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Sarıkamış, yüzölçümü 1.915 km2 olan Sankamış ilçesi doğuda Selim ve Kağızman ilçeleri, güneyde Ağn ve Erzurum illeri, güneybatı ve batıda gene Erzurum ili, kuzeyde de Erzurum ili ve Selim ilçesiyle çevrilidir.

İlçe topraklarının büyük bölümünü Erzurum-Kars Platosu oluşturur. Bu toprakların güney kesimini Karasu-Aras Dağları engebelendirir. Doğu kesimde Aladağ yükselir. Çamurlu Dağlan ilçe merkezinin batısında 2.750 m’ye erişir. Genellikle yüksek dalgalı düzlüklerden oluşan ilçe topraklarından kaynaklanan sular Araş Irmağı ile Kars Çayı toplar. Dağlık alanlar sarıçam ormanlanyla kaplıdır. Sankamış’ın yüksek yaylaları hayvancılık açısından büyük önem taşır.

Başlıca ekonomik etkinlik tarım ve ticarettir. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler buğday, patates ve arpadır. Hayvancılık önemli bir gelir kaynağıdır. Kars Valiliği verilerine göre 1999’da ilçede 189 bin küçükbaş, 47 bin büyükbaş hayvan vardı. Hayvancılık daha çok canlı hayvan ticaretine yönelik olduğundan et ve süt ürünleri üretimi düşük düzeydedir. Askeri birliklerin varlığı ilçedeki ticari etkinliği canlı tutar. İlçenin başlıca sanayi kuruluşu olan, asker postalı üretmek amacıyla kurulmuş, Sümer Holding’e bağlı Sarıkamış Ayakkabı Fabrikası günümüzde kapalıdır. Bir küçük sanayi sitesi bulunan ilçe merkezinde doğrama, metal eşya ve çeşitli gıda maddeleri üreten işyerlerinin yanı sıra oto onarım atölyeleri vardır. Sarıkamış kış sporları turizmi açısından önemli bir potansiyele sahiptir. İlçe merkezinin güneydoğusundaki Cıbıltepe’de Sarıkamış Kayak Merkezi bulunmaktadır.

Urartular döneminde yerleşildiği bilinen Sarıkamış yöresinin tarihi Kars ilinin tarihine koşuttur. Yöre 19. ve 20. yüzyılın başlarında Rusların, onların çekilmesinden sonra da Ermenilerin işgaline uğradı. I. Dünya Savaşı sırasında Rus ordularını Kafkasya’dan püskürtmek amacıyla yapılan ve Osmanlı ordusunun büyük kayıplar vererek yenilmesiyle sonuçlanan savaşlar Sarıkamış Harekâtı olarak adlandırılır. Kâzım Karabekir komutasındaki kuvvetler 29 Eylül 1920’de Sarıkamış’ı Ermeni işgalinden kurtardı. Sarıkamış Belediyesi’nin kuruluş tarihi 1923’tür.

Kars Çayı vadisinde ve deniz düzeyinden 2.125 m yükseklikte kurulmuş olan kent ilçenin kuzey kesiminde yer alır. 1997’de Kars’tan sonra ilin ikinci büyük kentiydi. Ekonomik olanaklarının yetersizliğine karşın yüksek bir nüfusu banndırabilmesinin nedeni kentteki askeri birliklerdir. Erzurum’u Kars’a bağlayan kara ve demir yollan kentten geçer. Sankamış kenti il merkezi Kars’a 55 km uzaklıktadır. Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kafkas Üniversitesi’ne bağlıdır.

  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
  Kars Hakkında
Nüfus:
129,458
Yüzölçümü:
10.139,09 km²
Plaka:
36
Telefon kodu:
(474)
Otogar:
Kars Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.