Antalya Aksaray Otobüs Bileti

Antalya Aksaray Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 60,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 463 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 45dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. Antalya Aksaray arası giden otobüs firmaları ortalama 7 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Antalya Aksaray bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Antalya Aksaray bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Antalya Aksaray otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Antalya Aksaray Otobüs Biletleri

 Antalya Aksaray otobüs bileti mi aradınız? Antalya Aksaray otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Antalya Aksaray arası otobüs yolculuğunuz 5 saat 45 dakika sürmektedir. Yolculuğunuz sırasında en az bir kere mola verilmektedir. İki il arasında ki toplam mesafe 457 kilometredir. Antalya Aksaray otobüs biletlerini bir çok saat seçeneği ile sitemizde bulabilirsiniz. Gitmek istediğiniz şehir olan Aksaray hakkında sizleri kısaca bilgilendirelim. Antalya kentinden Aksaray şehrine geldikten sonra ziyaret etmeniz gereken önemli ve tarihi yapılar vardır. Bunlar Yılanlı Kilise, Ağzıkarahan Kervansarayları, Acemhöyük, Ihlara Vadisi, Antik Nora Şehri ve Eğri Minare'dir. Ihlara Vadisi bunlardan en dikkat çekenidir. Doğal bir güzellik olan vadi Aksaray'ın Güzelyurt ilçesinde bulunmaktadır. Vadi volkan püskürtmelerinden sonra akarsu aşındırması ile oluşmuştur. Adeta bir kanyona benzemektedir. Ihlara Vadisi'nin yüksekliği 110 metre uzunluğu ise 14 kilometre olarak bilinmektedir. Vadi de kayaların içerisine oyulmuş kilise ve mezarlar vardır. Ihlara Vadisi'nde yedi yüzyıl boyunca kilise süslemeleri yapılmıştır. Vadi içerisinde ki barınaklar ve diğer yapılar tüneller ile birbirine bağlantılı yapılmıştır. Ihlara Vadisi'nde bulunan bazı kliseler şu şekildedir. Direkli Kilisesi, Pürenli Seki Kilisesi, Karanlık Kale Kilisesi, Saint Georges Kilisesi ve Sümbüllü Kilisesi'dir. Aksaray şehrin de bulunan antik Nora şehri Bizans döneminde askeri bir bölge olarak kullanılmıştır. Evlerin bir çoğu moloz taş ile yapılmıştır. Yedinci yüzyıldan bu yana bulunan antik şehirde günümüze kadar Bizans yapıları gelebilmiştir. Roma döneminin de geçtiği şehirde Romalılara ait bir çok mezar bulunmaktadır. Aksaray şehrine vardığınız zaman  antik şehri ziyaret etmeli ve tarihin dokusunu yakından hissetmelisiniz. Ihlara Vadisi'nden sonra hayranlık veren bu görüntüyü mutlaka görmelisiniz. O dönem insanlarının yaşam tarzları ve daha bir çok tarihi bilgiyi bu yapılar sayesinde anlamak mümkündür. Antalya Aksaray otobüs biletlerinizi aldıysanız sizlere şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

Antalya Aksaray otobüs bileti mi aradınız? Antalya Aksaray otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Antalya Aksaray otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Sıla Özlem Seyahat 60 TL
Esadaş 70 TL
Metro Turizm 73 TL
Öz Sivas Seyahat 75 TL
Vangölü Turizm 75 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.