Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
53 TL
Bilet Al
53 TL
Bilet Al
55 TL
Bilet Al
55 TL
Bilet Al
55 TL
Bilet Al
58 TL
Bilet Al
59 TL
Bilet Al
60 TL
Bilet Al

Ankara Samsun Otobüs Bileti

Ankara Samsun Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 45,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 417 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 6dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 8 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Samsun arası giden otobüs firmaları ortalama 19 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Ankara Samsun bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Samsun bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ankara Samsun otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ankara Samsun Otobüs Biletleri

Yüzölçümü 9.739 km2 olan Samsun ili doğuda Ordu, güneydoğuda Tokat, güneyde Amasya, güneybatıda Çorum, batıda Sinop illeri, kuzeyde de Karadeniz ile çevrilidir.

İl toprakları, güney kesimde yer alan orta yükseklikteki dağlık alandan Karadeniz kıyısına doğru gidildikçe alçalır. İlin büyük bölümünü Kuzey Anadolu Dağları engebelendirir. Kızılırmak Vadisi’nin doğusunda Canik Dağları, batısında ise Küre (Isfendiyar) Dağları’nın doğu bölümü yer alır. İl topraklarının en yüksek noktası güneybatıda, Amasya-Çorum il sınırı yakınında yükselen Kunduz Dağı’nın 1.791 m’ye erişen doruğudur .

Samsun’daki düzlükler Karadeniz’e kıyısı olan öteki illere göre daha geniştir. Bunların en önemlileri Çarşamba Ovası ile Bafra Ovası’dır. Yeşilırmak ve Kızılırmak’m taşıdığı alüvyonlann yığılıp birikmesiyle oluşan bu düzlükler birer delta ovasıdır. İl merkezi çevresinde Mert Çayı ve Kürtün Çayı gibi akarsuların getirdiği alüvyonların birikmesiyle oluşmuş düzlükler vardır. İl topraklarından kaynaklanan suları Terme Çayı, Yeşilırmak, Abdal Çayı, Mert Çayı, Kürtün Çayı ve Kızılırmak toplar.

İl sınırları içinde birçok doğal ve yapay göl vardır. Bunlar Ladik Gölü ve delta ovalarındaki irili ufaklı lagünlerdir. Kızılırmak deltasındaki başlıca lagünler Balık Gölü, Cernek (Çemek) Gölü, Dutdibi Gölü, İncegöl, Karaboğaz Gölü, Liman Gölü ve Uzungöl’dür. Yeşilirmak deltasındaki önemli lagünler ise Dumanlıgöl ve Akgöl ile Simenit (Simenlik) Gölü'dür. Yeşilırmak üzerinde Hasan Uğurlu ve Suat Uğurlu baraj gölleri, Abdal Çayı üzerinde Çakmak Baraj Gölü ve Kızılırmak üzerinde de Derbent ve Altınkaya baraj gölleri vardır.

Fazla girinti çıkıntıya rastlanmayan Karadeniz kıyısında Kızılırmak ve Yeşilırmak’ın deltalarından oluşan iki büyük çıkıntı vardır. Bu deltaların oluşumuna uygun olarak kıyı kesiminde doğal kumsallara, yer yer de kumullara rastlanır. Kıyının ardındaki lagünlerin çevresi sazlık, bataklık ve ormanlıktır. Kızılırmak deltasının kuzeyinde Bafra Burnu, doğusunda İncir Burnu, Yeşilırmak deltasının kuzeybatısında Cıva (Civa) Burnu, doğusunda Çaltı Burnu yer alır. İlin Karadeniz kıyısı açığında ada yoktur.

İlin güney ve güneybatı kesimindeki yerleşme merkezleri zaman zaman depremlerle sarsılır. Bu kesim Türkiye Deprem Bölgeleri Haritası’nda 1. bölgede yer alır.

Samsun ilinde kıyı kesimi nemli ve ılıman bir iklimin etkisi altında kalır. Kıyıdan uzaklaşıldıkça karasal özellikler ağır basmaya başlar. Kıyı kesiminde kışın -10°C’nin altına düşen soğuklara, yazın da 40°C’yi aşan sıcaklara rastlanmaz. İl merkezinde ölçülen en düşük hava sıcaklığı -9,8°C (9 Şubat 1929), en yüksek hava sıcaklığı 39°C (15 Ağustos 1938) ve yıllık ortalama sıcaklık 14,3°C’dir. Samsun Karadeniz kıyısında en az yağış alan kentlerden biridir. Yıllık ortalama yağış miktarı hemen doğusundaki Ordu’da 1.100 mm’yi aşarken Samsun’da 723,9 mm’dir. İç kesimlerdeki alçak alanlar kıyıdan daha az yağış alır.

Cumhuriyet döneminin en güçlü tanığı olan Ankara’dan, Kurutuluş Savaşı’nın başladığı il olarak kabul edilen Samsun’a otobüsle tarihi keşfetmeye çıkmaya ne dersiniz? En güzel deniz, sahil, liman ve tarih bileşkesini bulabileceğiniz nadir yerleşim yerlerinden biri olan Samsun’a otobüsle gitmek şimdi NeredenNereye.com ile çok keyifli.
 
Ankara-Samsun otobüs biletinizi online olarak sadece 2 adımda kolayca satın alabilmenin kazandırdığı zamanı, yolculuk hazırlıklarına ayırabilirsiniz. Yolculuğun hem keyifli hem de ekonomik olmasını istiyorsanız, Ankara-Samsun arasında seferler düzenleyen otobüs firmalarının sistem üzerinden bilgilerine ulaşarak size yolculuk boyunca sağlayacakları hizmet ayrıcalıklarını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca tüm firmaların Ankara-Samsun arasındaki seferleri için otobüs bileti fiyatlarını da görüntüleyebilirsiniz. Bu rota dışında Edirne İstanbul otobüs bileti alımını da en uygun fiyatlarla yapabilirsiniz!
Ankara Samsun otobüs bileti mi aradınız? Ankara Samsun otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Samsun otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Yeni As Bafra Turizm 53 TL
Özgül Bafra 53 TL
Ali Osman Ulusoy 55 TL
Lüks Gümüşhane 55 TL
Metro Turizm 55 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Samsun Hakkında
Nüfus:
1,261,810
Yüzölçümü:
9.364,10 km²
Plaka:
55
Telefon kodu:
(362)
Otogar:
Samsun Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.