Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi
Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
60 TL
Bilet Al
60 TL
Bilet Al
65 TL
Bilet Al
90 TL
Bilet Al

Ankara Samsun Otobüs Bileti

Ankara Samsun Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 60 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 417 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 6dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Samsun arası giden otobüs firmaları ortalama 19 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Kanberoğlu firmasıdır.

Ankara Samsun otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Ankara Samsun güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Ankara Samsun seyahatinize başlamadan önce, Ankara ve Samsun hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Ankara ve Samsun şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Ankara Samsun Otobüs Biletleri

Ankara - Samsun Otobüs Bileti
Ankara, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan ve ülkenin başkenti olan şehridir. Başkent olması ile birlikte sürekli olarak gelişim gösteren Ankara’ya Türkiye’nin hemen hemen her noktasından Ankara otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz Ankara (AŞTI) Otogarı üzerinde son bulacaktır. Buradan hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara bağlı bulunduğu coğrafi bölge içerisinde, “Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Konya, Eskişehir” gibi iller ile komşuluk içerisindedir. Bu nedenle Türkiye’nin önemli karayolu geçiş noktasından bir tanesidir. Anadolu’nun pek çok noktası gibi Ankara da tarihi geçmişi boyunca bölgede hüküm süren medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle günümüzde şehrin modern yapısı içerisinde gezerken zengin tarihi geçmişinden günümüze miras kalmış olan çok sayıda tarihi değeri görebilirsiniz. Ankara’nın geçmişinde yer edinen medeniyetler arasında, “Hititler, Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Galatlar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Romalılar” yer almaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ankara otobüs bileti satın alarak Ankara (AŞTI) otogarına giriş yaptığınızda, “Anıtkabir, Harikalar Diyarı Parkı, Beypazarı Yaşayan Müze, Malıköy Tren İstasyonu Müzesi, Mogan Gölü, Kırmızı Ebe Türbesi, Suluhan Cami” gibi şehrin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.
Ankara - Samsun otobüs bileti satın alarak seyahat edebileceğiniz Samsun’da yolculuğunu şehir otogarı üzerinde son bulur. Samsun Otogarı içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Samsun, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde yer alan ve otobüs büyükşehir statüsüne sahip olan şehirlerinden biridir. Karadeniz Bölgesinin en gelişmiş ili olarak kabul edilen bu yer tarihte Amazonların yerleşim alanı olarak da bilinmektedir. Binlerce yıl öncesine uzanan tarihi ile dikkat çeken bu şehir aynı zamanda Milli Mücadele hareketinin başlangıç noktası olarak kabul edildiğinden yakın dönem Türkiye siyasi tarihi açısından da son derece önemli bir noktadır. Son yıllarda artış gösteren Karadeniz turizmi şehrin yolcu sayısında da gözle görülür bir artışa neden olmaktadır. Bölge içerisinde yer alan diğer iller ile komşuluğu nedeni ile Samsun karayolu ulaşımı açısından önemli bir geçiş noktasıdır. Ankara - Samsun otobüs bileti satın alarak Samsun Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Kabaceviz Şelaleleri, Akalan Şelaleleri, Hamamyağı Kaplıcası, Tekkeköy Mağaraları, Bandırma Vapuru, Amisos Tepesi, Ladik Gölü, Geyikkoşan Sahili, Samsun Kent Müzesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Ankara - Samsun otobüs bileti fiyatları, “65 -100 TL” aralığında değişiklik göstermektedir. Bu güzergah üzerinde, “Rize Ses, Sahil Seyahat, Yeni As Bafra Turizm, Ulusoy Seyahat, Özgül Bafra Seyahat, Fındıkkale Turizm, Lüks Gümüşhane” gibi firmaların en uygun Ankara - Samsun otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Ankara Samsun otobüs bileti mi aradınız? Ankara Samsun otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Samsun otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lüks Artvin Seyahat 60 TL
Öz Nuhoğlu Turizm 60 TL
Kanberoğlu 65 TL
Fındıkkale Turizm 90 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Samsun Hakkında
Nüfus:
1,261,810
Yüzölçümü:
9.364,10 km²
Plaka:
55
Telefon kodu:
(362)
Otogar:
Samsun Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.