Yolcu Sayısı
1

Alaplı otobüs bileti

Alaplı Otobüs Bileti

En popüler Alaplı otobüs rotaları

Alaplı otobüs bileti fiyatları, Alaplı otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Alaplı otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
DeğirmendereAlaplı43 TL19
YalovaAlaplı50 TL15
AdapazarıAlaplı38 TL15
GölcükAlaplı43 TL13
KaramürselAlaplı43 TL13

Alaplı otobüs biletleri

Zonguldak iline bağlı olan Alaplı tarihi bir ören yeri bulunmamakla birlikte daha çok yayla turizminin olduğu bir yer. Güreş şenlikleri ile bilinen tabii güzellikleriyle meşhur olan ilçe, Alaplı ırmağının denize döküldüğü noktada bulunmaktadır. Temel geçim kaynağı fındık ve balıkçılık olan ilçede klasik Karadeniz iklimi hâkimdir ve bölgede yağış oranı yüksektir. Topraklarının büyük bir kısmını ise ormanlar kaplar. İç kısımlara doğru yüksek, sahile doğru ise alçak bir yapısı vardır.

Gezilecek yerler

Özellikle yaz aylarında Kocaman ve Belediye Plajı çok ilgi görüyor. Bu bölgede yeterli düzeyde tesisler mevcut. Konaklama içinde pansiyonlar hizmet veriyor. Alaplı’da gezilecek yerleri çoğunlukla yaylalar oluşturuyor. Bu yaylalardan olan Bölüklü Yayla ilçeye 42 km. uzaklıkta yer alıyor. Ağaçlık bir alana sahip yaylada birde dere bulunuyor. Yayla doğal güzelliğiyle ön plana çıkıyor ve her yanda rengârenk çiçeklerle adeta misafirlerine huzur ve sakinlik dağıtıyor. Gümeli ve Bacaklı yaylaları ise görebileceğiniz güzel yerler arasında yer allıyor. Bölgede çevresi 8 metre yaşının ise 1000 olduğu tahmin edilen Porsuk ağacını mutlaka görmelisiniz.

Ne yenir

Alaplı’da geleneksel olarak yapılan yemeklerin başında un çorbası, yaprak sarması, tirid ve dolma geliyor. Eğer Alaplı’yı ziyaret edecekseniz mancar ekmeği ve mısır unundan imal edilen malay yemeğini de mutlaka tatmalısınız. Fındık üretiminin önemli boyutta olduğu yörede fındık ve fındık ürünlerini de tadabilir ve dilerseniz bu ürünlerden satın alabilirsiniz. Alaplı Otobüs bileti için neredennereye.com


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr