Yolcu Sayısı
1

Akseki otobüs bileti

Akseki Otobüs Bileti

En popüler Akseki otobüs rotaları

Akseki otobüs bileti fiyatları, Akseki otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Akseki otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KonyaAkseki200 TL11
AntalyaAkseki40 TL9
KayseriAkseki45 TL7
BalıkesirAkseki72 TL5
KuluAkseki270 TL5

Akseki otobüs biletleri

İlk ismi Türkçe Marla (yüksek ulemalar diyarı anlamına gelir ) olan daha sonra da Tekke Yörüklerinin bir kolundan adını alan Akseki zaman zaman Konya’ya olan yakınlığı ile karıştırılsa da Antalya’nın Toroslar eteğindeki şirin bir beldesidir. Bu sebeple hem Antalya’dan hem de Konya’dan bol bol ziyaretçi akınına uğramaktadır. Torosların eteğinde olmasından kaynaklı sert bir iklime sahip olan Akseki’nin bu sert iklimi yerli yabancı turisti çeken Kardelen çiçeklerinin bölgede uzun süre yaşamasına sebep olmaktadır. Fakat son yıllarda kozmetikçilerin bu anlamdaki talebi nedeniyle yanlış toplamalar bu güzellik için tehlike arz etmektedir. İlçedeki yüksekokullar da yöreye ayrı bir hareketlilik sağlamaktadır. Tarihi Konya-Antalya ipek yolu üzerinde bulunan ilçenin halkı belki de bu sebeple ticari zekâlarıyla övünmeyi de ihmal etmezler.

Yörenin bir başka doğal harikası da günümüzde ne yazık ki çok az kalmış olan bu sebeple bugün sit alanı ilan edilmiş olan Güzelsu köyünde doğanın bize sunduğu Sedir ağaçlarıdır. Bunların dışında yolunuz Akseki’ye düşmüşken, Kartallı mağara, Türkiye’nin en derin mağarası olarak da geçen Düdencik Mağarası, Eşsiz görünümdeki nilüfer çiçekleriyle sizi karşılayıp kendine hayran bıraktıracak olan Göktepe yaylası ve devamındaki dipsiz göl mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yerini alır. Konaklama anlamında da sıkıntı çekmeyeceğiniz Akseki tüm bu saydığımız güzellikleri görmeniz için sizleri beklemektedir. Siz de gezi listenize Antalya’nın Akseki ilçesini ekleyerek farklı yerlerin keşfine başlayabilirsiniz. Akseki otobüs biletini neredennereye.com'dan alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr