Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
98 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al
110 TL
Bilet Al

Aksaray Samsun Otobüs Bileti

Aksaray Samsun Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 98,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 500 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 25dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 3 firma sefer düzenlemektedir. Aksaray Samsun arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Aksaray Samsun otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Aksaray Samsun güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Aksaray Samsun seyahatinize başlamadan önce, Aksaray ve Samsun hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Aksaray ve Samsun şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Aksaray Samsun Otobüs Biletleri

 Aksaray Samsun otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Samsun otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 558 km2 olan Ladik ilçesi doğu ve güneyde Amasya ili, batı ve kuzeybatıda Havza, kuzeyde de Kavak ilçeleriyle çevrilidir.

Samsun ilinin güney kesiminde yer alan ilçe topraklarının kuzey ve doğu bölümünü Canik Dağları, güney bölümünü ise Amasya Akdağı'nın kuzey uzantılan engebelendirir. Birbirine paralel uzanan bu dağlar arasında tektonik kökenli bir çöküntü alanı bulunur. Bu çöküntü alanının en çukur kesiminde Ladik Gölü yer alır. İlçe topraklannın sularını bu gölden çıkan ve ilçe sınırları dışında Yeşilırmak’a katılan Tersakan Çayı toplar.

Ladik nüfus yitirmekte olan bir ilçedir. İlçe halkı geçimini tarımdan sağlar. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler şekerpancarı, buğday, arpa ve mısırdır. Az miktarda baklagil, ayçiçeği, elma ve şeftali yetiştirilen ilçede hayvancılık da yapılır. Bol miktarda turna ve alabalığın yaşadığı Ladik Gölü’nde tatlı su balıkçılığı yapılır. İlçede halı ve kilim dokumacılığı yaygındır. Şifalı madensularıyla ünlü olan ilçedeki Ladik Kaplıcası’ndan çıkan madensularının sıcaklığı 36°C’dir.

Ladik Ovası’nda bulunan höyüklerde yapılan araştırmalar ilçe alanındaki ilk yerleşmelerin Tunç Çağı’nda kurulduğunu gösterir. MÖ 3. yüzyılda kurulan Pontus Krallığı’nın sınırları içinde kalan Ladik yöresinde öteki Laodikeia’lardan ayırmak için Laodikeia Pontika adıyla anılan antik bir kent vardı. Kent Pontus Krallığı’nın yıkılmasından sonra Roma, 395'ten sonra da Bizans yönetimine girdi. Bir süre Kubadoğulları yönetiminde kalan Ladik 1418’de Osmanlı topraklarına katıldı. 19. yüzyıl sonlarında Sivas vilayetinin Amasya sancağına bağlı bir kaza merkeziydi. Bu dönemde de Anadolu’daki öteki Ladik’lerle karışmaması için Amasya Ladiki adıyla anılıyordu.

İlçenin orta kesiminde kurulmuş olan kasaba, küçük bir yerleşmedir. Ladik il merkezi Samsun’a 75 km, Sivas-Samsun demiryolu üzerindeki istasyona da 13 km uzaklıktadır. İlçedeki başlıca tarihsel yapılar kasabadaki saat kulesi ile Ladik Gölü kıyısındaki İkizari Kalesi ve bir saray kalıntısıdır. 

Aksaray Samsun otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Samsun otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Aksaray Samsun otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Tokat Yıldızı 98 TL
Metro Turizm 100 TL
Lüks Karadeniz 110 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
  Samsun Hakkında
Nüfus:
1,261,810
Yüzölçümü:
9.364,10 km²
Plaka:
55
Telefon kodu:
(362)
Otogar:
Samsun Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.