Aksaray Kütahya Otobüs Bileti

Aksaray Kütahya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 461 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 38dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Aksaray Kütahya arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Aksaray Kütahya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Aksaray Kütahya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Aksaray Kütahya seyahatinize başlamadan önce, Aksaray ve Kütahya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Aksaray ve Kütahya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Aksaray Kütahya Otobüs Biletleri

 Aksaray Kütahya otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Kütahya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

 

Gediz ilçesi kuzeyde Hisarcık, Emet ve Çav- darhisar, doğuda Aslanapa ve Altıntaş ilçeleri, güneyde Uşak, güneybatıda Manisa illeri, batıda Şaphane, kuzeybatıda da Simav ilçeleriyle çevrilidir. Gediz ilçesi Ege ve İç Anadolu bölgelerinin geçiş alanındaki Içbatı Anadolu Eşiği’nde yer ahr. Bu yüzden toprak ve iklim yapısı açısından iki bölgenin de özelliklerini taşır, ilçe alanı ormanlarla kaplı dağlarla kuşatılmış durumdadır; ortasında bir ova yer alır. Batı kesimde Şaphane Dağı, güneydoğu kesimde de Murat Dağı yer alır. Marmara ile Ege bölgelerinin en önemli akarsularından Orhaneli (Adırnaz) Çayı ve Gediz Irmağı ilçe topraklarından doğar. Gediz kentinin çevresindeki ova verimli bir tarım alanıdır. Murat Dağı orman içi dinlenme yeri, Gediz ve Murat Dağı ılıcaları ilçenin ilgi gören mesireleridir.

 

Gediz ekonomik açıdan Kütahya ilinin gelişmiş ilçelerindendir. Başlıca ekonomik etkinlik tarım olmakla birlikte, tarıma dayalı sanayi ve madencilik de gelişmiştir. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler şekerpancarı, buğday, arpa, soğan, nohut, kendir ve patatestir. Sulanabi- len alanlarda yoğun olarak sebze ve meyve üretimi yapılır. En çok elma, armut, üzüm ve erik yetiştirilir. Doğal yapının elverişli olmasına karşın geleneksel yöntemler kullanıldığından hayvancılık gelişmemiştir. Metal eşya, meyve ve sebze konservesi, iplik, ham bez ve hah, kereste fabrikaları ilçedeki başlıca sanayi kuruluşlarıdır. Küçük sanayi ise dokuma, orman ürünleri, oto onanmı, gıda dallarında gelişmiştir. ilçe topraklarında linyit, alünit ve antimon yataklan vardır.

 

Eski bir yerleşme olan Gediz, Murat Dağı’nın geçit verdiği yerde kurulmuş olduğundan önemli bir yerleşimdi. Önceleri Kadoi, sonra da Kadus adım aldı ve İskender döneminde Makedonya kolonisi oldu. Romalılar, Cadi (Kadi) adını verdikleri kent adına sikke bastırdı. Bizans egemenliği döneminde bir piskoposluk merkezi olan kent Selçuklu ve Germiyanoğlu yönetimlerinden sonra 1429’da Osmanlı topraklarına katıldı ve buraya Makedonya göçmenleri yerleştirildi. 19. yüzyıl sonlarında Hüdavendigâr (Bursa) vilayetinin Kütahya sancağına bağlı bir kazaydı. Kaza merkezinin belediyesi 1866’da kuruldu. Kurtuluş Savaşı sırasında birkaç kez Yunanların işgaline uğradı. Son işgalden 1 Eylül 1922'de kurtuldu.

 

Ovalık bir alanda kurulmuş olan kentin yakınından Izmir-Kütahya karayolu geçer. Kent bu yolla il merkezi Kütahya’ya 91 km uzaklıktadır. Gediz kenti geçirdiği yangın ve depremlerle birçok kez oturulamaz duruma geldiyse de her seferinde onarıldı ve kuruldu. Büyük can kaybı ve yıkıma yol açan Gediz depreminden sonra ise kentin 7 km kadar güneybatısında Kanlar Pazan adıyla bilinen yerde yeni bir kent kuruldu. Bununla birlikte yıkmtı durumundaki eski Gediz tümüyle terk edilmemiştir; yeni kentin yer yer boşaltılmış bir mahallesi durumundadır.

  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
  Kütahya Hakkında
Nüfus:
382,126
Yüzölçümü:
12.013,57 km²
Plaka:
43
Telefon kodu:
(274)
Otogar:
Kütahya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.