Yolcu Sayısı
1

Aksaray Kütahya Otobüs Bileti

Aksaray Kütahya Otobüs Seferleri

Otobüs FirmalarıBilet Fiyatları
Ak Turizm
450 TLBilet Al

Aksaray Kütahya Arası

 • En Ucuz Sefer450,00 ₺
 • Aksaray → Kütahya Arası Kaç Km461 km
 • Aksaray → Kütahya Arası Kaç Saat4sa 38dk
 • Günlük Sefer Sayısı3
 • En Çok Sefer Yapan FirmaAk Turizm
 • Sefer Yapan Firma Sayısı1

Aksaray Kütahya Online Otobüs Bileti
Aksaray Kütahya otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Aksaray Kütahya güzergahı için arama yapın, Aksaray - Kütahya arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Aksaray ve Kütahya Şehirlerinde Ulaşım
Aksaray ve Kütahya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Aksaray Kütahya seyahatinize başlamadan önce, Aksaray ve Kütahya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Aksaray → Kütahya Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aksaray - Kütahya arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Aksaray - Kütahya otobüs bileti fiyatı en ucuz 450,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Ak Turizm tarafından satılmaktadır.

Aksaray - Kütahya arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Aksaray - Kütahya arasında günlük ortalama 1 firma 3 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Ak Turizm.

Aksaray - Kütahya arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Aksaray - Kütahya arası otobüs yolculuğu ortalama 4sa 38dk sürmektedir.

Aksaray - Kütahya arası uzaklık kaç km?
Aksaray - Kütahya arası karayolu ile 461 km'dir.

Aksaray Kütahya Otobüs Biletleri

 Aksaray Kütahya otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Kütahya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

 

Gediz ilçesi kuzeyde Hisarcık, Emet ve Çav- darhisar, doğuda Aslanapa ve Altıntaş ilçeleri, güneyde Uşak, güneybatıda Manisa illeri, batıda Şaphane, kuzeybatıda da Simav ilçeleriyle çevrilidir. Gediz ilçesi Ege ve İç Anadolu bölgelerinin geçiş alanındaki Içbatı Anadolu Eşiği’nde yer ahr. Bu yüzden toprak ve iklim yapısı açısından iki bölgenin de özelliklerini taşır, ilçe alanı ormanlarla kaplı dağlarla kuşatılmış durumdadır; ortasında bir ova yer alır. Batı kesimde Şaphane Dağı, güneydoğu kesimde de Murat Dağı yer alır. Marmara ile Ege bölgelerinin en önemli akarsularından Orhaneli (Adırnaz) Çayı ve Gediz Irmağı ilçe topraklarından doğar. Gediz kentinin çevresindeki ova verimli bir tarım alanıdır. Murat Dağı orman içi dinlenme yeri, Gediz ve Murat Dağı ılıcaları ilçenin ilgi gören mesireleridir.

 

Gediz ekonomik açıdan Kütahya ilinin gelişmiş ilçelerindendir. Başlıca ekonomik etkinlik tarım olmakla birlikte, tarıma dayalı sanayi ve madencilik de gelişmiştir. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler şekerpancarı, buğday, arpa, soğan, nohut, kendir ve patatestir. Sulanabi- len alanlarda yoğun olarak sebze ve meyve üretimi yapılır. En çok elma, armut, üzüm ve erik yetiştirilir. Doğal yapının elverişli olmasına karşın geleneksel yöntemler kullanıldığından hayvancılık gelişmemiştir. Metal eşya, meyve ve sebze konservesi, iplik, ham bez ve hah, kereste fabrikaları ilçedeki başlıca sanayi kuruluşlarıdır. Küçük sanayi ise dokuma, orman ürünleri, oto onanmı, gıda dallarında gelişmiştir. ilçe topraklarında linyit, alünit ve antimon yataklan vardır.

 

Eski bir yerleşme olan Gediz, Murat Dağı’nın geçit verdiği yerde kurulmuş olduğundan önemli bir yerleşimdi. Önceleri Kadoi, sonra da Kadus adım aldı ve İskender döneminde Makedonya kolonisi oldu. Romalılar, Cadi (Kadi) adını verdikleri kent adına sikke bastırdı. Bizans egemenliği döneminde bir piskoposluk merkezi olan kent Selçuklu ve Germiyanoğlu yönetimlerinden sonra 1429’da Osmanlı topraklarına katıldı ve buraya Makedonya göçmenleri yerleştirildi. 19. yüzyıl sonlarında Hüdavendigâr (Bursa) vilayetinin Kütahya sancağına bağlı bir kazaydı. Kaza merkezinin belediyesi 1866’da kuruldu. Kurtuluş Savaşı sırasında birkaç kez Yunanların işgaline uğradı. Son işgalden 1 Eylül 1922'de kurtuldu.

 

Ovalık bir alanda kurulmuş olan kentin yakınından Izmir-Kütahya karayolu geçer. Kent bu yolla il merkezi Kütahya’ya 91 km uzaklıktadır. Gediz kenti geçirdiği yangın ve depremlerle birçok kez oturulamaz duruma geldiyse de her seferinde onarıldı ve kuruldu. Büyük can kaybı ve yıkıma yol açan Gediz depreminden sonra ise kentin 7 km kadar güneybatısında Kanlar Pazan adıyla bilinen yerde yeni bir kent kuruldu. Bununla birlikte yıkmtı durumundaki eski Gediz tümüyle terk edilmemiştir; yeni kentin yer yer boşaltılmış bir mahallesi durumundadır.

Aksaray → Kütahya En Uygun Otobüs Biletleri

Aksaray Kütahya otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Kütahya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Aksaray Kütahya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler FirmalarFiyat
Ak Turizm450 TL

Aksaray Hakkında

 • Nüfus23.974
 • Yüzölçümü7.966 km2
 • Plaka68
 • Telefon kodu(382)
 • OtogarAksaray Otogarı

Kütahya Hakkında

 • Nüfus382.126
 • Yüzölçümü12.014 km2
 • Plaka43
 • Telefon kodu(274)
 • OtogarKütahya Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Aksaray → Kütahya


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

Aksaray Kütahya Otobüs Firmaları


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr