Aksaray Karaman Otobüs Bileti

Aksaray Karaman Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 30,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 358 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 46dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Aksaray Karaman arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergahta en son 10 saat önce bilet satıldı.

Aksaray Karaman otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Aksaray Karaman güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Aksaray Karaman seyahatinize başlamadan önce, Aksaray ve Karaman hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Aksaray ve Karaman şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Aksaray Karaman Otobüs Biletleri

 Aksaray Karaman otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Karaman otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Ayrancı Yüzölçümü 2.480 km2 olan Ayrancı ilçesi kuzey ve doğuda Konya, güneyde İçel illeri, batıda da Merkez ilçeyle çevrilidir. Kuzeye doğru gidildikçe alçalan ilçe topraklarının güney kesimini Bolkar Dağlan engebelendirir. Konya Ovası’nm güneydoğu uzantısı durumundaki Ayrancı Ovası önemli bir tarım alanıdır. Bolkarlar’dan doğarak batıya doğru akan Kocadere Ayrancı Ovası’nda sona erer. Bu akarsu üzerinde kurulan Ayrana Barajı’nda tutulan suyla yaklaşık 5 bin hektar tarım alanı sulanır.

Temel ekonomik etkinlik tarımdır. Başlıca bitkisel ürünler tahıl ve baklagillerdir. Meyve üretimi de yapılan Ayrancı’nın tarım ürünü beyaz, sert ve dayanıklı kirazdır. Hayvancılık da yapılan ilçede çok miktarda koyun yetiştirilir.

Eskiden Ereğli’ye bağlı bir bucak olan Ayrancı 1987’de ilçe yapıldı. Ayrancı kasabasmm kuruculan 1905’te Kırım'dan gelen göçmenlerdir. Ayrancı Belediyesi 1968’de kuruldu.

Başyayla, yüzölçümü 102 km2 olan Başyayla ilçesi doğu ve güneyde Ermenek, batıda Sarıveliler ilçeleri, kuzeyde de Konya iliyle çevrilidir. Eskiden Ermenek’e bağlı olan Tepebaşı bucağının sekiz köyü 1990’da yapılan bir düzenlemeyle merkezi Başyayla kasabası olan ilçede bir araya getirildi. Başyayla Belediyesi’nin kuruluş tarihi 1967’dir. Geyik Dağları’nın uzantılarının engebelen- dirdiği ilçe topraklarının sularını Ermenek Göksuyu’nun kollan toplar. Dağlık alanlar ormanlarla kaplıdır. Ekonomik olanakları kısıtlı olan Başyayla nüfus yitiren bir ilçedir. Başhca ekonomik etkinlikler meyvecilik ve hayvancılıktır. En çok elma ve kiraz yetiştirilir. Yaklaşık 1.400 m yükseklikteki Başyayla kasabası da kirazıyla ünlüdür.

Kâzımkarabekir, yüzölçümü 296 km2 olan Kâzımkarabekir ilçesi doğu ve güneydoğuda Merkez ilçe, güneyde Merkez ilçe ve Konya ili, batı ve kuzeyde Konya ili, kuzeydoğuda gene Merkez ilçeyle çevrilidir. Eskiden Karaman'a bağlı bir bucak olan Kâ- zımkarabekir 1989’da çıkarılan bir yasayla ilçe yapıldı. Eskiden İdisıra ve Gafiriyat adıyla anılan Kâzımkarabekir kasabasının belediyesi 1951’de kuruldu. Kâzımkarabekir Meslek Yüksekokulu Selçuk Üniversitesi’ne bağlıdır.

Sanveliler, yüzölçümü 343 km2 olan Sanveliler ilçesi doğuda Başyayla, güneyde Ermenek ilçeleri, batıda Antalya, kuzeyde de Konya illeriyle çevrilidir. Eskiden Ermenek’in Göktepe bucağına bağlı 13 köy ve Tepebaşı bucağına bağlı bir köy 1990’da çıkardan yasayla bir araya getirilerek merkezi Sanvelüer kasabası olmak üzere ilçe yapıldı. Sarıveliler Belediyesi’nin kuruluş tarihi 1967’dir. 

  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
  Karaman Hakkında
Nüfus:
168,686
Yüzölçümü:
8.868,90 km²
Plaka:
70
Telefon kodu:
(338)
Otogar:
Karaman Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.