Aksaray Ankara Otobüs Bileti

Aksaray Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 30,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 225 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 9dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 9 firma sefer düzenlemektedir. Aksaray Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 12 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Has Turizm A.Ş. firmasıdır.

Aksaray Ankara bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Aksaray Ankara bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Aksaray Ankara otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Aksaray Ankara Otobüs Biletleri

Aksaray Ankara otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Aslanhane Camii, kale civarındak, en büyük camilerden biridir. Bu camiyi 1290 yılında Ahi Meliklerinden Ahi Şerafettin yaptırmıştır. Kapısı Selçuk tarzıdır. Kalın ve tuğladan bir minaresi vardır. Mihrabı Selçuk tarzı olup, açık mavi ve kara çinilerle süslüdür. Minberi beş köşeli, motiflerle süslü cevizdendir. Tavanı da kendine mahsus bir tarzda direklerle yapılmıştır. Ahi Şerafettin’in türbesi yanındadır. Sandukası pek süslüdür. Müzeye kaldırılmıştır. Bu cami Ahilerden kalmıştır.

Alaaddin Camii, iç hisardadır. Bu cami Selçuk hükümdarlarından Kılıç Aslan oğlu Mesud tarafından yaptırılmıştır. Duvarları taştır, üstü ahşaptır. Tavan altı yıldızlarla süslüdür. Kapısında mermer süsler vardır. Sümbül Hatun adında bir hanım bu camii tamir ettirmiştir. Sonra da Orhan Gazi’nin valilerinden Lü’lü Paşa camiyi onarmıştır.

Karacabey Camii, T planı üzerine 1444’te yapılmıştır. Minaresi çinilidir. İki kubbeli bir cami idi. Çökmüş olduğundan çatı ile örtülmüştür. Kapının yanında iki küçük mihrap vardır. Camiin mimarı Ebu Bekir oğlu Mehmet’tir. Bu camiyi ünlü Türk komutanı Karaca Bey yaptırmıştır. Güzel bir türbesi de vardır. Ayrıca bir de hamamı vardır.

Kurşunlu Camii, Anafartalar Caddesi üzerindedir. Bir kubbeli ve bir minareli klasik küçük bir camidir.

Zincirli Camii, Ulus meydanı civarındadır. Kerpiçten yapılmış ve çatısı ahşaptır. Tavanı oymalarla süslüdür. Tezyinatını Nakkaş Mustafa yapmıştır. Bu camiyi 1689’da ölen Şeyhülislam Mehmet Ankaravi XVII yüzyılda yaptırmıştır.
 
Kapadokya krallarının seslerinin kazı alanlarında hala yankılandığı Aksaray’dan Ankara’ya otobüs seferleri oldukça yoğundur. Ankara’ya eğitim, aile ziyareti, iş ya da gezi amacıyla yapacağınız seyahatinizde otobüs yolculuğu ile iki orta Anadolu şehrinin arasındaki yol güzergahının keyifli duraklarını keşfedebilirsiniz.
Aksaray-Ankara arasında seferler düzenleyen otobüs firmaları NeredenNereye.com’un sisteminden istenen özelliğe göre sıralanabilmektedir. Böylece Aksaray’dan Ankara’ya giderken istediğiniz otobüs firmasından size uygun sefer saatine bilet alabilirsiniz. NeredenNereye.com ile en uygun fiyatlı otobüs biletini de görüntüleyebilir ve ekonomik otobüs bileti almanın keyfini sürebilirsiniz.
Aksaray Ankara otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Aksaray Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Ben Turizm 30 TL
Has Turizm A.Ş. 35 TL
Jet Turizm 39 TL
Martur Trz.Ltd.Şti. 40 TL
Yeni Aksaray 40 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.