Ağrı Kütahya Otobüs Bileti

Ağrı Kütahya Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 1371 km'dir.

Ağrı Kütahya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Ağrı Kütahya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Ağrı Kütahya seyahatinize başlamadan önce, Ağrı ve Kütahya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Ağrı ve Kütahya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Ağrı Kütahya Otobüs Biletleri

 Ağrı Kütahya otobüs bileti mi aradınız? Ağrı Kütahya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Emet ilçesi kuzeyde Tavşanlı, doğuda Aslanapa, güneydoğuda Çavdarhisar, güneyde Gediz ve Hisarcık, batıda da Simav ilçeleriyle çevrilidir.

Dağlık ve dalgalı bir yapı gösteren ilçe topraklaman batı kesimini kuzey-güney doğrultusunda uzanan Eğrigöz Dağı engebelendirir. Bu kütlenin doğusunda Emet çöküntü alanı yer alır. İlçe sınırlannın dışında güneydeki Şaphane Dağı’mn kuzey eteklerinden doğan Emet Çayı bu çukur alanın ortasında kuzeye doğru akar. Çayın vadi tabanı ovalıktır. Orman varlığı bakımından zengin olan ilçenin ilgi çeken yöreleri Hisarlıktepe orman içi dinlenme yeri ve Dereli’deki sıcak madensuyu kaynaklandır.

Yetiştirilen başlıca ürünler buğday, arpa, şekerpancan, patates, soğan ve elmadır. Aynca armut, vişne, kiraz, dut ve üzüm de yetiştirilir. Dağlık kesimde küçükbaş, ovalık kesimde ise büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılır. Ankara keçisi de yetiştirilen ilçede tiftik işleyen iplik ve dokuma tesisleri vardır. Bir başka sanayi

dalı da konserveciliktir. Emet yeraltı kaynaklan açısından zengin bir ilçedir, ilçe toprakla- nnda bor mineralleri, çimento hammaddesi, demir, kaolin ve çinko-kurşun içeren cevher yataklan vardır. Eti Maden işletmeleri Genel Müdürlüğü’ne bağh Emet Bor İşletmesi’nde elde edilen cevher işlenmek üzere Bandırma Boraks ve Asit Fabrikalan’na gönderilir. İlçede pek çok hızar atölyesi vardır.

İlçenin çeşitli yörelerinde ele geçen çanak- çömlekler, üç ayaklı kaplar, maşrapalar Emet’in eski kültürlerle olan ilişkisini ortaya koyar. Bitinya ve Pergamon (Bergama) kral- lıklannın yönetiminde kalan yöre, İÖ 133’te Roma’ya bağlandı. Roma döneminde, Selçuklu ve Germiyanoğullan egemenliği sırasında da önemini korudu. 1381’de Germiya- noğlu Süleyman Bey’in kızı Sultan Hatun Şehzade Bayezid’le (sonradan I. Bayezid) evlenirken düğün armağanı olarak bu topraklar OsmanlIlara verildiyse de daha sonra iki taraf arasında birkaç kez el değiştirdi; 1429’da kesin olarak Osmanlı topraklarına katıldı. Kurtuluş Savaşı sırasında 17 Temmuz 1921’de Yunan işgaline uğradı ve 3 Eylül 1922’de kurtuldu. Yunanların Haziran 1922’de kenti tümüyle yakıp yıkması Kurtuluş Savaşı tarihinde Emet Olayı olarak geçer. Emet Belediye- si’nin kuruluş tarihi 1923’tür.

Eğrigöz Dağı’mn ve Emet Çayı’mn doğusunda yer alan Emet kenti eğimli bir alandadır. 28 Mart 1970’te meydana gelen Gediz depreminde önemli ölçüde zarar görmüştür. Karayoluyla Kütahya’ya 97 km uzaklıktadır. Emet Meslek Yüksekokulu Dumlupınar Üni- versitesi’ne bağlıdır. 

  Ağrı Hakkında
Nüfus:
294,705
Yüzölçümü:
11.498,67 km²
Plaka:
04
Telefon kodu:
(472)
Otogar:
Ağrı Otogarı
  Kütahya Hakkında
Nüfus:
382,126
Yüzölçümü:
12.013,57 km²
Plaka:
43
Telefon kodu:
(274)
Otogar:
Kütahya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.