Ağrı Kırıkkale Otobüs Bileti

Ağrı Kırıkkale Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 90,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 983 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 13sa 1dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Ağrı Kırıkkale arası giden otobüs firmaları ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.

Ağrı Kırıkkale bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ağrı Kırıkkale bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ağrı Kırıkkale otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ağrı Kırıkkale Otobüs Biletleri

 Ağrı Kırıkkale otobüs bileti mi aradınız? Ağrı Kırıkkale otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Bahşili ilçesi kuzeyde Yahşihan ilçesi, doğuda Merkez ilçe, güneydoğuda Keskin, güneyde Karakeçili ilçeleri, batıda da Ankara iliyle çevrilidir. Eskiden Merkez ilçeye bağlı olan beş köy 1990’da yapüart yasal düzenlemeyle bir araya getirilerek merkezi Bahşili kasabası olmak üzere üçe haline getirildi.

İl merkezine çok yakın olan ilçe gelişeme- mekte ve nüfus yitirmektedir. İlçenin nüfusu 1990’da 11 binden fazlaydı. Belediyesi 1985'te kurulan Bahşili kasabasının nüfusu da 1990’da 6.317’ydi. Kasabanın ü merkezi Kırıkkale kentine uzaklığı yalnızca 8 km’dir.

Balışeyh ilçesi kuzeyde Sulakyurt, doğuda Delice, güneyde Keskin üçeleri, batıda da Merkez üçe. Yahşihan üçesi ve Ankara iliyle çevrilidir. Eskiden Merkez Uçeye bağh bir bucak olan Balışeyh 1990’da üçe yapüdı. Kasaba belediyesi ise 1972’de kuruldu.

Çelebi üçesi doğu ve güneyde Kırşehir, batıda Ankara üleri, kuzeybatıda Karakeçili, kuzey ve kuzeydoğuda da Keskin üçeleriyle çevrilidir. Eskiden Keskin’e bağh bir bucak olan Çelebi 1990’da çıkardan bir yasayla üçe yapüdı. İlçe merkezinin belediyesi 1968’de kuruldu.

Delice, yüzölçümü 726 km2 olan Delice üçesi doğuda Çorum ve Yozgat üleri, güneyde Kırşehir ili ve Keskin üçesi, batıda Bahşeyh üçesi, kuzeyde de Sulakyurt üçesi ve gene Çorum üiyle çevrilidir. İlçenin kuzey kesimini Karagüney Dağı engebelendirir. Bu toprakların büyük bölümü plato düzlüklerinden oluşur. Başlıca akarsu Kızüırmak’m en uzun kolu olan Delice Irmağadır.

En önemli ekonomik etkinlik tarımdır. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler buğday, arpa ve şekerpancarıdır, bağcılık da yapılır. Yaygın olarak kıl keçisi ve Ankara keçisi yetiştirilir. İlçenin başlıca hayvansal ürünleri tiftik ve kıldır.

Delice 1928’de bucak, 1960’ta ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi 1955’te kuruldu. Eskiden Keskin kazasının bir köyü olan Delice kenti, adını verdiği ırmağın vadisinde kurulmuş küçük bir yerleşimdir. Ankara-Kayseri demiryolu güneyinden, Ankara'yı Çorum üzerinden Samsun’a bağlayan karayolu da hemen doğusundan geçer. Kent il merkezi Kırıkkale’ye 55 km uzaklıktadır. Kentin 12 km kuzeybatısındaki Küçükavşar köyünde bulunan Şeyh Mustafa Karababa Türbesi 17. yüzyıla aittir.

  Ağrı Hakkında
Nüfus:
294,705
Yüzölçümü:
11.498,67 km²
Plaka:
04
Telefon kodu:
(472)
Otogar:
Ağrı Otogarı
  Kırıkkale Hakkında
Nüfus:
231,831
Yüzölçümü:
4.569,76 km²
Plaka:
71
Telefon kodu:
(318)
Otogar:
Kırıkkale Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.