Adıyaman Kırıkkale Otobüs Bileti

Adıyaman Kırıkkale Arası

En Ucuz Sefer
-
Adıyaman - Kırıkkale Arası Kaç Km
682 km
Adıyaman - Kırıkkale Arası Kaç Saat
11sa 32dk
Günlük Sefer Sayısı
1
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Adıyaman Kırıkkale Online Otobüs Bileti
Adıyaman Kırıkkale otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Adıyaman Kırıkkale güzergahı için arama yapın, Adıyaman - Kırıkkale arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Adıyaman ve Kırıkkale Şehirlerinde Ulaşım
Adıyaman ve Kırıkkale şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Adıyaman Kırıkkale seyahatinize başlamadan önce, Adıyaman ve Kırıkkale hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Adıyaman - Kırıkkale Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Adıyaman - Kırıkkale arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Adıyaman - Kırıkkale otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Adıyaman - Kırıkkale arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Adıyaman - Kırıkkale arasında günlük ortalama 0 firma 1 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Adıyaman - Kırıkkale arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Adıyaman - Kırıkkale arası otobüs yolculuğu ortalama 11sa 32dk sürmektedir.

Adıyaman - Kırıkkale arası uzaklık kaç km?

Adıyaman - Kırıkkale arası karayolu ile 682 km'dir.

Adıyaman Kırıkkale Otobüs Biletleri

 Adıayaman Kırıkkale otobüs bileti mi aradınız? Afyon Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Keskin ilçesine bağlı Ceritkale köyü yakınındaki kaya kabartmaları ve Göçbeyli köyü yakınındaki höyükte ele geçen buluntular bu yöreye ilk kez Hititler döneminde yerleşildiğini gösterir. İlkçağda Galatya bölgesinin sınırları içinde bulunan yöreden Ankyra’yı (bugün Ankara) Yozgat yöresindeki Tavion’a bağlayan yol geçiyordu. Önemli bir ilkçağ kenti olan Eccobriga da bu yol üzerindeydi. Daha sonraki tarihsel gelişimine ilişkin yeterli bilgi bulunmayan yöreye 11. yüzyıl sonlarında Türkmenler gelmeye başladı. Anadolu Selçukluları ve Danişmendhlerin yönetiminden sonra bir süre Osmanlılar, Karamanlılar ve Timur kuvvetleri arasında el değiştiren Kırıkkale topraklan 15. yüzyılda kesin olarak Osmanlı yönetimine girdi. 19. yüzyılda Balkanlardan gelen göçmenlerin bir bölümü buraya yerleştirildi. Bu dönemde yöredeki başlıca yerleşmeler Hasandede, Yahşihan ve yakınında simli kurşun yataklan bulunan Denekma- deni kasabalarıydı. 19. yüzyıl sonlannda Ankara vilayetinin sınırlan içinde yer alan Kınkkale 1944’te ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi ise 1942’de kuruldu. Kınkkale 1989’da çıkarılan bir yasayla Delice, Keskin ve Sulakyurt ilçeleriyle bir araya getirilerek merkezi Kınkkale kenti olmak üzere il yapıldı.1990’da çıkarılan bir başka yasa uyannca Bahşili, Balışeyh, Çelebi, Karakeçili ve Yahşihan ilçeleri kurulunca Kınkkale iline bağh ilçe sayısı Merkez ilçeyle birlikte dokuza çıktı.

Ballı Camisi, Balışeyh kentinde; 14. Yüzyılda yapıldığı sanılıyor; tavanındaki ahşap işçiliği dikkat çekiyor. Çeşnigir Köprüsü, Keskin ilçesinde, Kızılırmak üzerinde; 13. yüzyılda yapıldığı sanılıyor; Selçuklu yapısı; 12 gözlü, 110 m uzunluğunda. Hasandede Camisi, Kırıkkale kentine 12 km uzaklıkta, Hasandede kasabasında; 1605’te yapılmış; yanında 17. yüzyılda yapılmış iki türbe var. Küçük Şami Camisi, Sulakyurt ilçesine bağh, Yeşilyazı köyünde; 15. yüzyılda yapıldığı sanılıyor; yanında Şeyh Türbesi ile Şeyh Sadreddin Türbesi var.

  Adıyaman Hakkında
Nüfus:
373,183
Yüzölçümü:
7.606,16 km²
Plaka:
02
Telefon kodu:
(416)
Otogar:
Adıyaman Otogarı
  Kırıkkale Hakkında
Nüfus:
231,831
Yüzölçümü:
4.569,76 km²
Plaka:
71
Telefon kodu:
(318)
Otogar:
Kırıkkale Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.