Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Adıyaman Kırıkkale Otobüs Bileti

Adıyaman Kırıkkale Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 95,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 682 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 32dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adıyaman Kırıkkale arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Adıyaman Kırıkkale otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adıyaman Kırıkkale güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adıyaman Kırıkkale seyahatinize başlamadan önce, Adıyaman ve Kırıkkale hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adıyaman ve Kırıkkale şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adıyaman Kırıkkale Otobüs Biletleri

 Adıayaman Kırıkkale otobüs bileti mi aradınız? Afyon Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Keskin ilçesine bağlı Ceritkale köyü yakınındaki kaya kabartmaları ve Göçbeyli köyü yakınındaki höyükte ele geçen buluntular bu yöreye ilk kez Hititler döneminde yerleşildiğini gösterir. İlkçağda Galatya bölgesinin sınırları içinde bulunan yöreden Ankyra’yı (bugün Ankara) Yozgat yöresindeki Tavion’a bağlayan yol geçiyordu. Önemli bir ilkçağ kenti olan Eccobriga da bu yol üzerindeydi. Daha sonraki tarihsel gelişimine ilişkin yeterli bilgi bulunmayan yöreye 11. yüzyıl sonlarında Türkmenler gelmeye başladı. Anadolu Selçukluları ve Danişmendhlerin yönetiminden sonra bir süre Osmanlılar, Karamanlılar ve Timur kuvvetleri arasında el değiştiren Kırıkkale topraklan 15. yüzyılda kesin olarak Osmanlı yönetimine girdi. 19. yüzyılda Balkanlardan gelen göçmenlerin bir bölümü buraya yerleştirildi. Bu dönemde yöredeki başlıca yerleşmeler Hasandede, Yahşihan ve yakınında simli kurşun yataklan bulunan Denekma- deni kasabalarıydı. 19. yüzyıl sonlannda Ankara vilayetinin sınırlan içinde yer alan Kınkkale 1944’te ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi ise 1942’de kuruldu. Kınkkale 1989’da çıkarılan bir yasayla Delice, Keskin ve Sulakyurt ilçeleriyle bir araya getirilerek merkezi Kınkkale kenti olmak üzere il yapıldı.1990’da çıkarılan bir başka yasa uyannca Bahşili, Balışeyh, Çelebi, Karakeçili ve Yahşihan ilçeleri kurulunca Kınkkale iline bağh ilçe sayısı Merkez ilçeyle birlikte dokuza çıktı.

Ballı Camisi, Balışeyh kentinde; 14. Yüzyılda yapıldığı sanılıyor; tavanındaki ahşap işçiliği dikkat çekiyor. Çeşnigir Köprüsü, Keskin ilçesinde, Kızılırmak üzerinde; 13. yüzyılda yapıldığı sanılıyor; Selçuklu yapısı; 12 gözlü, 110 m uzunluğunda. Hasandede Camisi, Kırıkkale kentine 12 km uzaklıkta, Hasandede kasabasında; 1605’te yapılmış; yanında 17. yüzyılda yapılmış iki türbe var. Küçük Şami Camisi, Sulakyurt ilçesine bağh, Yeşilyazı köyünde; 15. yüzyılda yapıldığı sanılıyor; yanında Şeyh Türbesi ile Şeyh Sadreddin Türbesi var.

  Adıyaman Hakkında
Nüfus:
373,183
Yüzölçümü:
7.606,16 km²
Plaka:
02
Telefon kodu:
(416)
Otogar:
Adıyaman Otogarı
  Kırıkkale Hakkında
Nüfus:
231,831
Yüzölçümü:
4.569,76 km²
Plaka:
71
Telefon kodu:
(318)
Otogar:
Kırıkkale Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.