Adana Kırıkkale Otobüs Bileti

Adana Kırıkkale Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 474 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 20dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adana Kırıkkale arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Adana Kırıkkale otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adana Kırıkkale güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adana Kırıkkale seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Kırıkkale hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adana ve Kırıkkale şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adana Kırıkkale Otobüs Biletleri

 Adana Kırıkkale otobüs bileti mi aradınız? Adana Kırıkkale otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 4.365 km2 olan Kırıkkale ili kuzeyde Çankırı, doğuda Çorum, Yozgat ve Kırşehir, güneydoğu ve güneyde gene Kırşehir, batıda da Ankara illeriyle çevrilidir. Kırıkkale Türkiye’nin 71. ilidir.

İl topraklan genellikle akarsu vadileriyle yatılmış orta yükseklikteki dalgalı düzlüklerden oluşur. Bu topraklann kuzey kesimini Karagüney Dağı, batı kesimini Küre Dağı (1.555 m), orta kesimini de Dinek (Denek) Dağı (1.744 m) engebelendirir. İl topraklannın yüksekliği hiçbir yerde 2.000 m’yi aşmaz. Bu topraklardan doğan sular Kızılırmak aracılığıyla Karadeniz'e ulaşır. İl sınırları içinde Kızılırmak’a katılan başlıca akarsular Çoraközü ve Balaban dereleridir. Kızılırmak kuzeybatı ve güneybatıda, Kızılırmak’ın kollarından Delice Irmağı doğuda, Delice Irmağı’na katılan Kılıçözü Deresi de güneyde yer yer doğal sınır oluşturur. İlde önemli bir doğal göle rastlanmaz. Kızılırmak üzerindeki Kapulukaya Baraj Gölü'nün tümü, Kesikköprü Baraj Gölü'nün bir bölümü il sınırlan içindedir.

Karasal iklimin etkisi altında olan Kırıkkale ili İç Anadolu’nun en kurak yöreleri arasındadır. Gün içinde ve mevsimler arasındaki sıcaklık farklan büyüktür. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçer. Kınkka- le’de yılın 5-6 ayı boyunca kar yağışı görülür. İl merkezinde ölçülen en düşük hava sıcaklığı -22,4°C (16 Ocak 1980), en yüksek hava sıcaklığı 39,7°C (25 Temmuz 1972) ve yıllık ortalama sıcaklık da l2,3°C’dir. En çok ilkbaharda yağış alan Kınkkale kentinde yıllık ortalama yağış miktan 364,7 mm’dir.

  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Kırıkkale Hakkında
Nüfus:
231,831
Yüzölçümü:
4.569,76 km²
Plaka:
71
Telefon kodu:
(318)
Otogar:
Kırıkkale Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.