Ağrı Kars Otobüs Bileti

Ağrı Kars Arası

En Ucuz Sefer
-
Ağrı - Kars Arası Kaç Km
215 km
Ağrı - Kars Arası Kaç Saat
1sa 47dk
Günlük Sefer Sayısı
2
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Ağrı Kars Online Otobüs Bileti
Ağrı Kars otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Ağrı Kars güzergahı için arama yapın, Ağrı - Kars arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Ağrı ve Kars Şehirlerinde Ulaşım
Ağrı ve Kars şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Ağrı Kars seyahatinize başlamadan önce, Ağrı ve Kars hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Ağrı - Kars Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ağrı - Kars arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Ağrı - Kars otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Ağrı - Kars arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Ağrı - Kars arasında günlük ortalama 0 firma 2 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Ağrı - Kars arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Ağrı - Kars arası otobüs yolculuğu ortalama 1sa 47dk sürmektedir.

Ağrı - Kars arası uzaklık kaç km?

Ağrı - Kars arası karayolu ile 215 km'dir.

Ağrı Kars Otobüs Biletleri

 Ağrı Kars otobüs bileti mi aradınız? Ağrı Kars otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Adına ilişkin değişik görüşler vardır. Bazı kaynaklara göre ilkçağda burada kurulan Korsa ya da Kolsa adının, başka bazı kaynaklara göre de Gürcüce “kapı kenti” anlamında Kariskalaki’nin değişime uğraması sonucunda ortaya çıkmıştır. Kars kenti adını verdiği platoda ve ilin orta kesiminde yer alır. Eski bir yerleşme ve sınır kenti olarak tarih boyunca önem taşıyan Kars’ın çekirdeğini Kars Kalesi oluşturur. Kalenin çevresinde eski kent, kalenin güneyinde de 19. yüzyıl sonlarında Rusların kurmaya başladığı yeni kent bulunur. Eski kent Kars Çayı üzerindeki Taşköprü ve bu köprüye açılan Su Kapısı’yla batıya, Orta Kapı’yla da ızgara planlı caddeleri ve taştan büyük binaları olan yeni kente bağlanır. Kentin belediyesinin kuruluş tarihi 1923’tür.

Batıdaki merkezlerle ulaşım bağlantısını sağlayan kara ve demir yolları Erzurum’dan geçerek kente gelir. Kent bu karayoluyla Erzurum’a 203 km, Trabzon’a 431 km, Sivas’a 635 km, Samsun’a 775 km, Ankara’ya 1.078 km, İstanbul’a 1.426 km, Antalya’ya 1.471 km ve İzmir’e 1.658 km uzaklıktadır.

1950’de 21.130 olan kent nüfusu 1960’ta 32.141’e, 1970’te 53.338’e, 1980’de 58.799’a, 1990’da 78.455’e ulaştı. 2000’de de gene aynı düzeydeydi. Kent, çevresi için önemli bir ticaret merkezidir. Kent merkezine 6 km uzaklıkta bulunan Kars Havaalanı ülkenin en yüksekteki (1.795 m) havaalanıdır. Kafkas Üniversitesi’nin rektörlüğü, bazı fakülteleri ve yüksekokulları ile tüm enstitüleri kenttedir. Kentteki en eski tarihsel yapı 1153’te Saltuklular döneminde inşa edilen Kars Kalesi’dir. Öteki önemli tarihsel yapılar 16. Yüzyılda Kümbet Camisi adıyla camiye çevrilen 10. yüzyıl yapısı Havariler Kilisesi, üçü de
1579’da yapılmış olan Evliya Camisi, Paşa (Beylerbeyi) Sarayı ve günümüzde de kullanılmakta olan Taşköprü’dür. Valilik kaynağına göre 1963-1978 arasında Kars Müzesi olarak kullanüan Havariler Kilisesi’nin onarılarak camiye çevrilmesi tasarlanmaktadır. Kentteki öbür önemli tarihsel yapılar Laçin Bey Camisi (17. yy), Ulucami (1643), Yusuf Paşa Camisi (1664), Büyük Abdi Ağa Camisi (17. yy), Çarın Köşkü (19. yy), Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı (19. yy) ve Paşa Konağı’dır (19. yy). 1979’da yeni binasına taşındıktan sonra 1981’de ziyarete açüan Kars Müzesi’nde çeşitli arkeolojik ve etnografik yapıtlar
sergilenmektedir.

  Ağrı Hakkında
Nüfus:
294,705
Yüzölçümü:
11.498,67 km²
Plaka:
04
Telefon kodu:
(472)
Otogar:
Ağrı Otogarı
  Kars Hakkında
Nüfus:
129,458
Yüzölçümü:
10.139,09 km²
Plaka:
36
Telefon kodu:
(474)
Otogar:
Kars Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.