Afyonkarahisar İstanbul Otobüs Bileti

Afyonkarahisar İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 65,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 456 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 18dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. Afyonkarahisar İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 7 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Afyonkarahisar İstanbul bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Afyonkarahisar İstanbul bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Afyonkarahisar İstanbul otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Afyonkarahisar İstanbul Otobüs Biletleri

Afyon İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Afyon İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Eyüp Sultan Külliyesi, Eyüp'te iskele yanındadır. Fatih'in İstanbul'u aldıktan sonra yaptırdığı ilk yapı topluluğu olması açısından önem taşır. Külliye, cami, türbe, medrese, imaret ve çifte hamam yapılarından oluşur. Küçüklüğü ve yapıların düzensiz yerleşimiyle daha sonraki Selatin künyelerinden ayrılır. 1458'de Fatih, Ebu Eyyub al-Ensari'nin gömütü olarak bilinen yere, türbe ve camiyi yaptırdı.
Günümüze ulaşan cami yapısı ise 1798-1800'de Selim III zamanında yapıldı. Daha önce 1724'te inşa edilen minareler korundu. Ana mekan, ortada merkezi kubbe, yanlarda sekiz yarım kubbe ile örtülüdür. Dışa taşkın durumdaki dört köşe mihrap da yarım kubbelidir. İç avlu, 12 sütuna oturan 13 kubbeli revakla çevrilidir. Cami avlusunun yanlarında, medrese odaları yer alır. Kubbeli, iki büyük mekandan oluşan imaret külliyenin güneydoğusundadır. Caminin karşısında Eyüp Sultan Türbesi vardır. Küfeki taşından, sekiz köşeli, kubbeli bir yapıdır. İç duvarlarını süsleyen beyaz-mavi çiniler ve vitraylı pencereler 16. yy'dan kalmadır.

Kanuni Sultan Süleyman Külliyesi, Büyükçekmece'dedir. 1563’te Mimar Sinan tarafından yapıldı. Mescit, kervansaray, sübyan mektebi ve çeşmeden oluşmaktadır. Kare planlı mescidin önünde, iki son cemaat yeri vardır. Ancak sonradan gördüğü onarımlarla özgün biçimini yitirmiş durumdadır. Avlu ucunda bulunan bağımsız minare, bu türün özgün örneklerindendir. Minberi, soğan biçimli bir kubbeyle
örtülüdür. Külliye yapılarından kervansaray, kuzeydoğu-güneybatı yönünde, dikdörtgen planlı ve sivri çatılı bir yapıdır.

Zal Mahmut Paşa Külliyesi, Eyüp'tedir. Zal Mahmut Paşa tarafından 16. yy'ın ortalarında Mimar Sinan'a yaptırıldı. Cami, iki türbe, medrese ve çeşme yapılarından oluşur. Alanın engebesine uygun olarak iki basamaklı biçimde yerleştirilmiş külliye yapıları, değişik planı ve örtü düzeniyle ilgi çeker. Külliye yapılarından caminin ana mekanı, iki payeyi bağlayan üç kemerin taşıdığı bir kubbeyle örtülüdür. Doğu, batı ve kuzey yönlerinde, sütunlara dayanan tonozlu bölümlerle ana mekan genişletilmiş durumdadır. Merkezi kubbe dıştan, dört köşe bir kuleyle desteklidir.

U biçimli üst medrese camiyi doğu, batı ve kuzeyden çevreler. L biçimi alt medresenin ise kuzey ve doğu yönündeki sütunlu revakları arasına odalar yerleştirilmiş durumdadır. Türbe sekiz köşeli, kubbeli bir yapıdır. Girişinde dört sütunlu bir revak vardır. Külliyenin şadırvanı, köşelerde sekiz sütuna oturan konik bir çatıyla örtülüdür. Avlunun doğu duvarında 1589 yapımı çeşme yer alır.

Afyonkarahisar İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Afyonkarahisar İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Afyonkarahisar İstanbul otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Isparta Petrol 65 TL
Özkaymak Turizm 70 TL
Metro Turizm 75 TL
Güney Akdeniz 75 TL
Kontur Turizm 75 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Afyonkarahisar Hakkında
Nüfus:
396,621
Yüzölçümü:
14.718,63 km²
Plaka:
03
Telefon kodu:
(272)
Otogar:
Afyonkarahisar Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.