Adıyaman Aksaray Otobüs Bileti

Adıyaman Aksaray Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 95,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 598 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 9sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adıyaman Aksaray arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Adıyaman Aksaray otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adıyaman Aksaray güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adıyaman Aksaray seyahatinize başlamadan önce, Adıyaman ve Aksaray hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adıyaman ve Aksaray şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adıyaman Aksaray Otobüs Biletleri

Adıyaman Aksaray otobüs bileti mi aradınız? Adıyaman Aksaray otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Aksaray Türkiye’nin 81 ilinden biridir. Şehrin tarihi geçmişi MÖ. 7000-6000 zaman aralıklarına dayanmaktadır. Köklü bir tarihi şehir olan Aksaray, Konya dolaylarına kurulmuştur. Aksaray tarihteki ilk gelişimini ve nüfusunu neolitik dönemde göç alarak gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda aynı tarihi döneme dair tarihi eserler, “Böget ve Kocaş” bölgelerinden çıkarılmıştır. 

Aksaray’ın tarihi zenginliği büyük oranda şehrin geçmişinde ticaret yollarına ev sahipliği yapmasından kaynaklanmaktadır. Dönemin en büyük ticaret yolu üzerinde bulunan Aksaray şehri, Asurlu tüccarlar tarafından ticaret yolunun merkezi olarak kullanılmış ve iskan edilmiştir. Sahip olduğu bu özellik zaman içerisinde diğer imparatorluklara da ev sahipliği yapmasına neden olmuş ve sonucunda şehirde hatırı sayılır miktarda kültür miras kalmıştır. Şehrin en önemli tarihi yapıtları, dönem itibari ile Anadolu’ya hakim olup neredeyse her noktasına farklı eserler bırakan Anadolu Selçuklu’dan miras kalmıştır. 

Aksaray şehri coğrafi olarak kuzeyde Ankara, kuzeydoğuda Kırşehir ile çevrilidir. Şehir bünyesinde iki önemli olarak Hasandağı ve Ekecik dağlarına ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin güneyinde ise düzlük olarak, obruk platosu ve şehir ile aynı ismi taşıyan Aksaray ovası bulunmaktadır. 

Adıyaman’dan Aksaray’a giden en ucuz otobüs biletlerini zaman kaybetmeden www.neredennereye.com üzerinden bulabilirsiniz. Neredennereye.com on altı yıllık tecrübesi sayesinde Metro Turizm, Nilüfer Turizm, Pamukkale turizm gibi onlarca kaliteli otobüs firması ile ucuza yolculuk yapmanıza izin verir.

 

  Adıyaman Hakkında
Nüfus:
373,183
Yüzölçümü:
7.606,16 km²
Plaka:
02
Telefon kodu:
(416)
Otogar:
Adıyaman Otogarı
  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.