Yolcu Sayısı
1

Acıpayam otobüs bileti

En popüler Acıpayam otobüs rotaları

Acıpayam otobüs bileti fiyatları, Acıpayam otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Acıpayam otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
GölhisarAcıpayam10 TL6
DenizliAcıpayam8 TL5
FethiyeAcıpayam27 TL5
Altınyayla (Burdur)Acıpayam15 TL4
Aydıncık (Mersin)Acıpayam65 TL4

Acıpayam otogarı

  • Acıpayam(258) -

Acıpayam otobüs biletleri

Acıpayam, Ege ve Akdeniz bölgeleri geçiş noktalarında yer almakta olup coğrafi açıdan Ege bölgesine bağlı küçük bir ilçemizdir.

Acıpayam Hangi İle Bağlıdır?
Ege bölgesinin güneydoğusunda yer alan bir ilçe olan Acıpayam, aynı zamanda Denizli'ye bağlıdır.

Acıpayam İklim Özellikleri
Acıpayam, Ege ve Akdeniz arasında bir geçiş noktasında bulunması nedeniyle her iki bölgenin de özelliklerini taşıyan değişken bir iklim tipine sahiptir. Kuzeye bakan kesimleri göller yöresinin iklim özelliklerini göstermekte olup kışları soğuk, bazen de ılık ve yağışlı, yazları ise sıcak ve kuraktır. Güney kısımlarında ise Akdeniz iklim özellikleri hâkimdir.

Acıpayam Gezilecek Yerler
İlçeyi yeni tanıyanlar ya da ziyarete gelenler için gezilebilecek yerler anlamında tavsiye edebileceğimiz yerler; Alacain Mağarası, Aslanini mağarası, Evkara Çamlığı, Alacahöyük Mesire yeri ve Alain mesire yeridir.

Acıpayam Ulaşım
Denizli-Antalya-Fethiye karayolu ilçe merkezinden geçmekte olan bu yol üzerinde özellikle de yaz mevsiminde trafik son derece yoğundur. İlçenin Denizli'ye olan uzaklığı ise ortalama 55 km kadardır.

Acıpayam’da Ne Yenir?
Yörenin en önemli lezzetleri arasında un helvası ve tuzlama yer almaktadır. Bunun yanı sıra kuru patlıcan dolması da bu önemle lezzetler arasında yer almaktadır. Ayrıca yörenin meşhur kavunu da mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasında.

Acıpayam’dan Ne Alınır?
Yöreye ait el sanatları anlamında pek bir şey bulmanız mümkün değil. Buradan satın alabileceğiniz en önemli ürün kavun. Çünkü harika bir lezzete sahipler.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr