Siirt Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Siirt otobüs firmaları, otobüs bilet fiyatları, Siirt otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve otogarlar NeredenNereye.com'da!
Firma Adı Sefer Sayısı
Akpolat Turizm 1
- HEMEN SATIN AL ! -

Ucuz otobüs bileti ile Siirt’e yolculuk etmek için öncelikle sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Şehre farklı illerden otobüs seferleri düzenleyen 7 farklı firma bulunmaktadır. Bunlar arasında seçim yapmak için arama kısmına seyahat edeceğiniz şehirleri ve tarih bilgisini ekleyerek bilet ara butonuna tıklamanız yeterli. Karşınıza gelen sayfada sizin için en uygun seferleri görebilir ve dilediğiniz için biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz. Sitemizden Siirt uçak bileti de alabilirsiniz.

Topraklarının büyük bir bölümü dağlık alanlarla kaplı olan Siirt’te tipik karasal iklimin tüm özellikleri görülmektedir. Şehirde dört mevsim en belirgin şekilde yaşanır.

Seyahatiniz öncesinde güncel hava durumu ile ilgili bilgiyi de sitemizde bulabilirsiniz. Şehirde bulunurken Derzin Kalesi, Veysel Karani Türbesi ve Cumhuriyet Camii görülmesi gereken yerler arasındadır. Cumhuriyet Camii yapım yılı kesin olarak bilinmeyen bir ibadethanedir.

Ceviz ağacı kullanılarak yapılan iç tasarımındaki işçilik ile dikkat çekmektedir. Caminin Cumhuriyet adını almasının nedeni 1929 yılında onarımdan geçmiş olması olarak gösterilmektedir. Derzin Kalesi; gözetleme kuleleri günümüzde de ayakta kalabilmiş kalelerden bir tanesidir. Baykan ilçesinde bulunan kale sarp kayalıklar üzerine inşa edilmiştir. Kale ilçe merkezinden 8 km uzaklıkta bulunmaktadır. Mobil uygulamamız üzerinden de en uygun otobüs bileti aramanızı yapabilir ve pratik bir şekilde bilet alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Uygulamayı AppStore ve Google PlayStore’dan ücretsiz olarak akıllı cihazlarınıza indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Veysel Karani Türbesi; Hz. Ali’nin halifeliği döneminde şehit düştüğü rivayet edilen Veysel Karani İslam’da anne sevgisi ile adı anılan bir şahsiyettir. Bu özelliği nedeniyle Hz. Muhammedin de sevgisini kazanmıştır. Kendisine Peygamber tarafından hediye edilen hırka Veysel Karani soyundan gelen kişilerce korunmaktadır ve her sene Ramazan ayı içinde İstanbul’da bulunan Hırka-i Şerif Camisinde halkın ziyaretine açılmaktadır.