Amasra Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Amasra Otobüs Firmaları

Amasra otobüs firmaları, sefer saatleri, bilet fiyatları karşılaştırmasıyla ucuz Amasra bileti satın almak için NeredenNereye.com!

AMASRA, Yılın tamamında yağmur sürprizi ile karşılaşabileceğiniz Bartın'ın güzel ilçesi Amasra, son derece ilginç iklimi ile birlikte burayı ziyaret eden insanlara her zaman sürpriz yapmıştır. Oldukça köklü ve gelişmiş imkânları, hem tarihi açıdan hem de coğrafi özellikleri ile birlikte, pek çok imkânı ayağınıza getiriyor. Amasra kalesi tarihe meydan okuyan duruşuyla birlikte, Bizans döneminden kalma muazzam bir potansiyeli temsil ediyor. Yapımında kullanılan dev blok taşların, gerçekten nasıl yerleştirildiği, bugün bile merak konusu. Surların oldukça dayanıklı yapısı yıllara meydan okuduğu gibi, emin olun o dönemde insanlara da üst düzey hizmette bulunan bir özelliği temsil ediyor.

Adeta ortaçağ döneminden kalma özellikleri günümüze yansıtan bu muhteşem eser, gezip görülmesi ve değerlendirilmesi gereken kültür hazineleri arasında gerçekten çok önemli bir yer tutuyor. İnsanların çok fazla ziyaret ettiği bir bölge olması nedeniyle, konaklama konusunda, otel ve pansiyon hizmetleri Amasra'nın özel sunumları arasında gerçekten çok iddialı sonuçlar ortaya koyuyor. Burada bulunan ve Cenovalılar tarafından zamanında inşa edilmiş olan Cenova şatosu, yine görsel anlamda müthiş bir potansiyeli, tarihi ile birlikte bünyesinde taşıyor. Hem dış hem de iç kale olarak yapılan, savunmaya zamanında büyük önem verilen ve mevcut izlerini bugünlere aktaran bu muhteşem eser, gezip görmeniz gereken önemli yerlerden biri. Aynı şekilde Amasra müzesi ve burada bulunan çok farklı uygarlık kalıntıları, sizi adeta tarihte bir yolculuğa çıkaracak.

Çekiciler çarşısı da merkezde bulunan ve son derece özel bir alanı temsil ederken, burada gezmek, keşfetmek, inanın size çok önemli imkânlar sağlayacak. Eğer bu gözde mekânda keyifli zamanlar geçirmek isterseniz, internet üzerinden bizimle iletişime geçerek, ulaşım konusunda yardım alabilirsiniz.

Amasra otobüs firmaları bilgilerine bakarak İstanbul Amasra otobüs bileti alabilir ve İstanbul'dan Amasra'ya gidebilirsiniz.

Otobüs Firmaları Hakkında Son Yorumlar