Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
95 TL
Bilet Al

Zonguldak Samsun Otobüs Bileti

Zonguldak Samsun Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 85,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 552 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 9sa 8dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Zonguldak Samsun arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Zonguldak Samsun otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Zonguldak Samsun güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Zonguldak Samsun seyahatinize başlamadan önce, Zonguldak ve Samsun hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Zonguldak ve Samsun şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Zonguldak Samsun Otobüs Biletleri

 Zonguldak Samsun otobüs bileti mi aradınız? Zonguldak Samsun otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kavak ilçesi kuzeyde Merkez ilçe, doğuda Asarcık ilçesi, güneydoğuda Amasya ili, güneyde Ladik, batıda Havza, kuzeybatıda da Bafra ilçeleriyle çevrilidir.

Samsun ilinin güney kesiminde yer alan ilçe topraklarını Canik Dağları’nın batı uzantıları engebelendirir. İlçe alanının büyük bölümü orta yükseklikte bir plato görünümündedir. Başlıca yükselti batı kesimi engebelendiren Sıralı Dağı’dır (1.349 m). İlçe topraklarının sularını Samsun kentinde Karadeniz’e ulaşan Mert Çayı toplar.

İlçe halkı geçimini tarımdan sağlar. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler şekerpancarı, buğday, mısır ve arpadır. Az miktarda elma, şeftali, ayçiçeği ve baklagil de yetiştirilir. Şekerpancarı üretimine bağlı olarak sığır besiciliği gelişmiştir. Yüksek kesimlerde daha çok koyun yetiştirilir. İlçede kireç ve tuğla ocakları, briket imalathaneleri vardır.

Kavak Kasabası yakınlarındaki Kaledoruğu Höyüğü’nde yapılan araştırmalarda ele geçen İlk Tunç Çağı-geç Helenistik Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait buluntular yörenin çok eski bir yerleşim alanı olduğunu gösterir. 1418’de Osmanlı topraklarına katılan kasaba 19. yüzyıl sonlarında Trabzon vilayeti Canik sancağının Merkez kazasına bağlı bir nahiye merkeziydi. 1934’te Samsun iline bağlı bir ilçe merkezi yapıldı. Kavak Belediyesi de aynı yıl kuruldu.

Kavak Kasabası Mert Çayı vadisinin kuzey kenannda yer alır. Kasaba, güneyinden geçen karayoluyla il merkezi Samsun’a 46 km uzaklıktadır. Sivas-Samsun demiryolu üzerinde bir istasyonu vardır. Kavak Meslek Yüksekokulu On Dokuz Mayıs Üniversitesi'ne bağlıdır. 

Zonguldak Samsun otobüs bileti mi aradınız? Zonguldak Samsun otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Zonguldak Samsun otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 95 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Zonguldak Hakkında
Nüfus:
355,771
Yüzölçümü:
3.309,86 km²
Plaka:
67
Telefon kodu:
(372)
Otogar:
Zonguldak Otogarı
  Samsun Hakkında
Nüfus:
1,261,810
Yüzölçümü:
9.364,10 km²
Plaka:
55
Telefon kodu:
(362)
Otogar:
Samsun Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.