Yeniçiftlik Otobüs Bileti

Yeniçiftlik Otobüs Bileti

Yeniçiftlik Otobüs Biletleri

 Yeniçiftlik, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı bir bölgedir.  Bölge coğrafi olarak, Gönen, Lapseki, Çan, Marmara Denizi ile çevrilidir. Marmara Bölgesi’nin sınırları içerisinde kalmaktadır. Bu bölge özellikle son zamanlarda doğal güzellikleri ve şehre olan yakınlığı sayesinde dikkatleri üzerine çeken ve ziyaretçilerinin hayran kalmasına neden olan bir tatil noktasıdır. Şehrin bunaltıcı yaşamından sıkılan kişiler için çalışma yaşamının yorgunluğunu üzerinden atmak için keyifli ve huzurlu bir yer arayışında olan insanların başvurduğu noktalardan biri haline gelmiş durumda. Aynı zamanda ülkenin siyasi tarihi açısından oldukça önemli olan bir ilin sınırları içerisinde yer almaktadır. 

Yeniçiftlik ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Çimpe Kalesi, Kabatepe orman kampı, Assos Athena Tapınağı, Gökçeada Yıldız Koy, Yeni Zellenda Anıtı, Bozcaada, Saroz Körfezi, Aynalı Çarşı, Truva Antik Kenti, Gökçealtı Sualtı Milli Parkı yer almaktadır. 
Yeniçiftlik ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, Mevlevi tatlısı, Çanakkale katmeri, kabaklı şara şura, ton balıklı ada salatası, Gelibolu böreği, bakla keşkeği, peynir helvası, kaymaklı lorlu biber böreği, kaçamak, kabaklı saroz böreği yer almaktadır. 
Bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile bölge sınırları içerisinde ılıman iklim özellikleri görülmektedir. Yıllık sıcaklık farkları çok fazla değildir. Sıcaklık sıfırın altına düşecek kadar soğumadığı gibi Akdeniz iklimi kadar da sıcak değildir. Bu bölgeye gerçekleştirebileceğiniz bir seyahat için neredennereye.com adresi üzerinden Yeniçiflik otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 

 

Yeniçiftlik - 5 Günlük Hava Tahmini
22 Eyl Salı
açık
29,6 °C
açık
23 Eyl Çarşamba
açık
30,8 °C
açık
24 Eyl Perşembe
hafif yağmur
32,7 °C
hafif yağmur
25 Eyl Cuma
hafif yağmur
29,9 °C
hafif yağmur
26 Eyl Cumartesi
açık
32,3 °C
açık