Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
200 TL
Bilet Al

Yalova Zonguldak Otobüs Bileti

Yalova Zonguldak Arası

En Ucuz Sefer
200,00 TL
Yalova - Zonguldak Arası Kaç Km
285 km
Yalova - Zonguldak Arası Kaç Saat
5sa 58dk
Günlük Sefer Sayısı
19
En Çok Sefer Yapan Firma
Sakarya VIB
Sefer Yapan Firma Sayısı
1

Yalova Zonguldak Online Otobüs Bileti
Yalova Zonguldak otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Yalova Zonguldak güzergahı için arama yapın, Yalova - Zonguldak arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Yalova ve Zonguldak Şehirlerinde Ulaşım
Yalova ve Zonguldak şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Yalova Zonguldak seyahatinize başlamadan önce, Yalova ve Zonguldak hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Yalova - Zonguldak Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yalova - Zonguldak arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Yalova - Zonguldak otobüs bileti fiyatı en ucuz 200,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Sakarya VIB tarafından satılmaktadır.

Yalova - Zonguldak arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Yalova - Zonguldak arasında günlük ortalama 1 firma 19 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Sakarya VIB.

Yalova - Zonguldak arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Yalova - Zonguldak arası otobüs yolculuğu ortalama 5sa 58dk sürmektedir.

Yalova - Zonguldak arası uzaklık kaç km?

Yalova - Zonguldak arası karayolu ile 285 km'dir.

Yalova Zonguldak Otobüs Biletleri

Yalova Zonguldak otobüs bileti mi aradınız?  Yalova Zonguldak otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 450 km2 olan Çaycuma ilçesi kuzey ve doğuda Bartın ili, güneyde Gökçebey ilçesi, batıda Merkez üçe, kuzeybatıda da Karadeniz’le çevrilidir.

 

Çaycuma ilçesi düz bir alanda yer alır. Zonguldak ilinin en önemli akarsularından Filyos Çayı ilçeyi güneyden kuzeye geçer ve Hisarönü (Filyos) bucak merkezinde Karadeniz’e dökülür. Filyos Çayı vadi tabanı, Çaycuma kenti çevresinde ve Karadeniz’e döküldüğü kesimde genişleyerek düzlükler oluşturur.

 

İlçede başlıca ekonomik etkinlik tarımdır. Tarım alanları sınırlı olan Zonguldak ilinde Filyos Çayı vadisindeki verimli ovalar bitkisel üretim bakımından önemlidir. Yetiştirilen başlıca ürünler buğday, mısır, arpa, patates, çeşitli sebzeler ve meyvelerdir. Tarım alanlarının bir bölümünde seracılık yapılarak turfanda sebze yetiştirilmektedir. Hayvancılık, özellikle sığır ve manda yetiştiriciliği önem taşır. Süt ve besi inekçiliği, tavukçuluk, kültür balıkçılığı ve deniz balıkçılığı yapılır. Kırsal kesimde yaşayan halkın bir bölümü Ereğli-Zonguldak Kömür Havzası’nda “münavebeli işçi” olarak çalışır. En önemli sanayi kuruluşu Çaycuma Kağıt Fabrikası’dır. Hisarönü’nde 1949’da işletmeye açılan Filyos Ateş Tuğlası Sanayii Taş fabrikası başta yakın çevredekiler olmak üzere değişik sanayi kuruluşlan için ısıya dayanıklı tuğla üretir. İlçede un, yem, konserve, şekerleme, süt ürünleri, kereste, briket, tuğla, kiremit fabrika ve imalathaneleri vardır.

 

Filyos, MÖ 8. yüzyıl ortalarından sonra Teion adlı bir Miletos kolonisi olarak kuruldu. Karadeniz’in kuzeyinden getirilen malların boşaltıldığı önemli kolonilerden biriydi. Büyük İskender’in Asya seferini izleyen dönemde Prenses Amastris Teion’u bölgedeki öbür kentlerle birlikte kendi yönetimi altında topladı. Teion Roma döneminde Nikomedeia (İzmit)-Amaseia (Amasya) anayoluna bağlandı. Bizans döneminde imparatorluğun doğudaki merkezi olan Trapezous yolu üzerinde bir uğrak yeriyken sonraları giderek önemini yitirdi. Türklerin Anadolu’ya yayıldığı dönemde küçük bir kale yerleşimi haline geldi.

 

Cumhuriyet dönemine değin önemli bir yerleşime sahne olmayan Çaycuma Zonguldak’ın hızlı gelişimi sonucu giderek kalabalıklaştı. Önceleri Devrek’e bağlı Çaycami adlı bir bucak merkeziyken 1944’te adı Çaycuma olarak değiştirilerek ilçe merkezi yapıldı; belediyesi de aynı tarihte kuruldu. Çaycuma kenti, Karadeniz kıyısından 25 km kadar içerideki bir düzlüğün batı kenarında yer alır. Kent, çevresindeki yoğun kırsal nüfusa hizmet veren küçük bir merkezdir. Zonguldak-Bartın karayolu ve Ankara-Zonguldak demiryolu kentten geçer. Kentin il merkezi Zonguldak’a uzaklığı 48 km’dir. Çaycuma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Çaycuma Meslek Yüksekokulu Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’ne bağlıdır. 

Yalova Zonguldak otobüs bileti mi aradınız? Yalova Zonguldak otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Yalova Zonguldak otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Sakarya VIB 200 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Yalova Hakkında
Nüfus:
155,016
Yüzölçümü:
850,46 km²
Plaka:
77
Telefon kodu:
(226)
Otogar:
Yalova Otogarı
  Zonguldak Hakkında
Nüfus:
355,771
Yüzölçümü:
3.309,86 km²
Plaka:
67
Telefon kodu:
(372)
Otogar:
Zonguldak Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.