Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Yalova Zonguldak Otobüs Bileti

Yalova Zonguldak Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 55,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 285 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 58dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Yalova Zonguldak arası giden otobüs firmaları ortalama 19 sefer düzenlenmektedir.

Yalova Zonguldak otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Yalova Zonguldak güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Yalova Zonguldak seyahatinize başlamadan önce, Yalova ve Zonguldak hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Yalova ve Zonguldak şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Yalova Zonguldak Otobüs Biletleri

Yalova Zonguldak otobüs bileti mi aradınız?  Yalova Zonguldak otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 450 km2 olan Çaycuma ilçesi kuzey ve doğuda Bartın ili, güneyde Gökçebey ilçesi, batıda Merkez üçe, kuzeybatıda da Karadeniz’le çevrilidir.

 

Çaycuma ilçesi düz bir alanda yer alır. Zonguldak ilinin en önemli akarsularından Filyos Çayı ilçeyi güneyden kuzeye geçer ve Hisarönü (Filyos) bucak merkezinde Karadeniz’e dökülür. Filyos Çayı vadi tabanı, Çaycuma kenti çevresinde ve Karadeniz’e döküldüğü kesimde genişleyerek düzlükler oluşturur.

 

İlçede başlıca ekonomik etkinlik tarımdır. Tarım alanları sınırlı olan Zonguldak ilinde Filyos Çayı vadisindeki verimli ovalar bitkisel üretim bakımından önemlidir. Yetiştirilen başlıca ürünler buğday, mısır, arpa, patates, çeşitli sebzeler ve meyvelerdir. Tarım alanlarının bir bölümünde seracılık yapılarak turfanda sebze yetiştirilmektedir. Hayvancılık, özellikle sığır ve manda yetiştiriciliği önem taşır. Süt ve besi inekçiliği, tavukçuluk, kültür balıkçılığı ve deniz balıkçılığı yapılır. Kırsal kesimde yaşayan halkın bir bölümü Ereğli-Zonguldak Kömür Havzası’nda “münavebeli işçi” olarak çalışır. En önemli sanayi kuruluşu Çaycuma Kağıt Fabrikası’dır. Hisarönü’nde 1949’da işletmeye açılan Filyos Ateş Tuğlası Sanayii Taş fabrikası başta yakın çevredekiler olmak üzere değişik sanayi kuruluşlan için ısıya dayanıklı tuğla üretir. İlçede un, yem, konserve, şekerleme, süt ürünleri, kereste, briket, tuğla, kiremit fabrika ve imalathaneleri vardır.

 

Filyos, MÖ 8. yüzyıl ortalarından sonra Teion adlı bir Miletos kolonisi olarak kuruldu. Karadeniz’in kuzeyinden getirilen malların boşaltıldığı önemli kolonilerden biriydi. Büyük İskender’in Asya seferini izleyen dönemde Prenses Amastris Teion’u bölgedeki öbür kentlerle birlikte kendi yönetimi altında topladı. Teion Roma döneminde Nikomedeia (İzmit)-Amaseia (Amasya) anayoluna bağlandı. Bizans döneminde imparatorluğun doğudaki merkezi olan Trapezous yolu üzerinde bir uğrak yeriyken sonraları giderek önemini yitirdi. Türklerin Anadolu’ya yayıldığı dönemde küçük bir kale yerleşimi haline geldi.

 

Cumhuriyet dönemine değin önemli bir yerleşime sahne olmayan Çaycuma Zonguldak’ın hızlı gelişimi sonucu giderek kalabalıklaştı. Önceleri Devrek’e bağlı Çaycami adlı bir bucak merkeziyken 1944’te adı Çaycuma olarak değiştirilerek ilçe merkezi yapıldı; belediyesi de aynı tarihte kuruldu. Çaycuma kenti, Karadeniz kıyısından 25 km kadar içerideki bir düzlüğün batı kenarında yer alır. Kent, çevresindeki yoğun kırsal nüfusa hizmet veren küçük bir merkezdir. Zonguldak-Bartın karayolu ve Ankara-Zonguldak demiryolu kentten geçer. Kentin il merkezi Zonguldak’a uzaklığı 48 km’dir. Çaycuma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Çaycuma Meslek Yüksekokulu Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’ne bağlıdır. 

  Yalova Hakkında
Nüfus:
155,016
Yüzölçümü:
850,46 km²
Plaka:
77
Telefon kodu:
(226)
Otogar:
Yalova Otogarı
  Zonguldak Hakkında
Nüfus:
355,771
Yüzölçümü:
3.309,86 km²
Plaka:
67
Telefon kodu:
(372)
Otogar:
Zonguldak Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.