Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
190 TL
Bilet Al
190 TL
Bilet Al
190 TL
Bilet Al
190 TL
Bilet Al

Van İstanbul Otobüs Bileti

Van İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 180,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1642 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 49dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Van İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Van İstanbul otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Van İstanbul güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Van İstanbul seyahatinize başlamadan önce, Van ve İstanbul hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Van ve İstanbul şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Van İstanbul Otobüs Biletleri

Van İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Van İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yıldız Parkı, Beşiktaş'la Ortaköy arasında yer alan park, tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle İstanbul'un önemli değerlerinden biridir. Beşiktaş'tan yürüyerek ya da Boğaz yönüne giden taşıtlardan birine binerek ulaşılabilinir.

Yıldız Parkı’nın tarihi geçmişi oldukça eskiye dayanır. Bizans kaynaklarında parkın şimdiki yerinde bulunan Daphne adında yeşil bir alandan söz edilir. Osmanlı döneminde park ve içindeki yapılar padişahlara ve pek çok devlet büyüğüne hizmet verdi. Lale Devri'nde masallara özgü ünlü Çırağan eğlencelerine tanık oldu. Bu devirde parktaki yamaçlar; serviler, badem ağaçları, akasyalar ve akçaağaçlarla kaplıydı. Bu ağaçların altıysa çiçek tarhları, özellikle de devre adını veren lalelerle bezeliydi.

Van İstanbul otobüs bileti alımınızı NeredenNereye.com üzerinden hızlı bir şekilde sorgulayabilirsiniz!

Park alanı içinde bulunan ve onunla aynı adı taşıyan Yıldız Sarayı; Yıldız, Valide, Malta, Çadır, Şale, Bahçevanbaşı, Talimhane, Av, Yeni ve Acem köşklerinin biraraya gelmesiyle oluşan bir yapılar topluluğudur. Cumhuriyetten sonra park alanı üçe bölündü. Şale Köşkü TBMM Başkanlığı’na, tepede yer alan yapılarsa önce Harp Akademisi'ne daha sonra Kültür Bakanlığı'na verildi. Denize bakan yamaçlarla üzerindeki yapılar da İstanbul Belediyesi'ne devredildi.

Van İstanbul ucuz bilet sorgulaması yaptıktan sonra karşınıza Van’dan İstanbul’a giden otobüs firmaları seferleri saat saat listelenecek ve Van İstanbul otobüs bilet fiyatları da karşınıza çıkacaktır. Böylece hızlı bir şekilde karar vererek biletinizi satın alabileceksiniz!

Çeşitli oturma yerleri, büfeler, kır kahveleri ve Pembe Sera'nın yapımından sonra park ziyaretçilere değişik hizmetler verme olanağına kavuşmuştur. Ayrıca Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu’nun, 1979 yılında belediyeyle yaptığı anlaşma sonucu Malta ve Çadır Köşkü’nü restore ederek bunların kullanıma açılması sağlandı. Çeşitli çiçek türleri, göller, havuzlar, su kanalları yanında parkı gezenler Boğaz'a egemen çekici manzaraları seyretme olanağını da bulmaktadır.

Belgrat Ormanı, Sarıyer'e 6 km uzaklıktadır ve İstanbul'un en çok gezilen alanlarından biridir. İlki Büyükdere'de Çayırbaşı'ndan ayrılan, diğeri Kemerburgaz üzerinden geçen iki yolla ulaşılır. Ayrıca ormanın girişine kadar giden toplu taşıma araçları da vardır. Her gün spor yapmak isteyenlerce kullanıldığı gibi mesire yeri olarak da tatil günlerinde pek çok ziyaretçiye hizmet verir.

Osmanlı döneminde Belgrat seferleri sırasında yararlılık gösteren bir grup Bulgar, Kanuni Sultan Süleyman tarafından İstanbul'da ormanlık bir alanda Petro adında küçük bir köye yerleştirildi. Köy sakinlerinden Belgratlı olanlar, sonraları oturdukları yerleşmeye geldikleri yerin adını verince orman ve içindeki bu köy de aynı adı aldı. Yerleşmenin zamanla ortadan kalkmasına karşın, orman bu adla anılmaya devam etti. Orman, genellikle meşe, ıhlamur, çınar, kayın, kestane gibi yapraklı ağaçlardan oluşmaktadır. Toplam alanın 6000 hektar olmasına karşın halkın kullanımına açılan alan 700 dönüm kadardır. Orman alanı içinde kentin su gereksinimini karşılamak için çeşitli zamanlarda yapılmış 7 bent vardır. Av hayvanları üretme alanları ve fidanlıklar da bulunan ormanda yabandomuzu, tilki, çulluk, yabanördeği, karaca, tavşan vb hayvan türleri barınır. Masa, bank, ocak, otopark, kaynak suları, göletler, gezi yolları, av meraklılarının ilgisini çeken yaban hayvanları ve manzara seyrine elverişli köşeleriyle ziyaretçilerin çok çeşitli gereksinimlerini karşılayan ormanın günlük kapasitesi 25000 kişidir. 

NeredenNereye.com, Van’dan İstanbul’a ya da İstanbul’dan Van’a giden otobüs firmaları içerisinde Metro Turizm, Van Gölü Turizm, Best Van Turizm en çok sefer düzenleyen firmalardır diyebiliriz. Sizlerde örneğin Metro Van şubesi araması yapmadan hızlıca sitemiz üzerinden biletinizi online olarak satın alabilirsiniz!

Van İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Van İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Van İstanbul otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Vanyolu Seyahat 190 TL
Vangölü Turizm 190 TL
Best Van Turizm 190 TL
Metro Turizm 190 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Van Hakkında
Nüfus:
1,070,113
Yüzölçümü:
22.983,06 km²
Plaka:
65
Telefon kodu:
(432)
Otogar:
Van Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.