Yolcu Sayısı
1

Tavas otobüs bileti

Tavas Otobüs Bileti

En popüler Tavas otobüs rotaları

Tavas otobüs bileti fiyatları, Tavas otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Tavas otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraTavas630 TL4
MamakTavas630 TL4
AdanaTavas90 TL3
Ereğli (Konya)Tavas86 TL3
DalamanTavas250 TL3

Tavas otobüs biletleri

Tavas, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Denizli’nin ilçelerinden bir tanesidir. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Buna bağlı olarak sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum aynı zamanda tarım üretimi ve dolaylı olarak yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur.

Tavas ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, kuzu tas kapama, biber tatarı, kuru biberli gelin turşusu, patlıcanlı et kapama, leyen böreği, saraylı tatlısı, telem helvası, gül tatlısı, süt bulamacı, şam tatlısı, bulambaç, çoban tatlısı, kara halva gibi lezzetler yer almaktadır.
Damak tadınızı yerine getirecek tüm bu lezzetler günümüzde hala misafirperverliklerini koruyarak kültürümüz saygın şekilde yaşatmaya devam eden yöre halkı tarafından sizlere sunulacaktır. Bunların yanı sıra memnun kalacağınız harika manzaralar yakalama fırsatınız da olacak, bu yüzden fotoğraf makinenenizi yanınıza almayı unutmayın.
Tavas ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Honaz Dağı Milli Parkı, Denizli Atatürk Evi ve Etnografya Müzesi, Colossea Antik Kenti, Pamukkale Travertenleri, Lodikya Antik Kenti yer almaktadır.
Bölgenin yakınında olan Pamukkale dünyanı en gözde turizm mekanlarından biridir. Ayrıca ilçenin bağlı bulunduğu içerisinde görebilecekleriniz bunlardan çok daha fazlasıdır. Buraya bir seyahatten önce plan yapmanızı tavsiye ederiz. Bu küçük ilçeyi yakından tanımak için yapacağınız bir seyahat adına neredennereye.com adresi üzerinden Tavas otobüs bileti satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr