Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Sultanbeyli Otobüs Bileti

Sultanbeyli Otobüs Bileti

Sultanbeyli Otobüs Biletleri

 Sultanbeyli, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan İstanbul’un ilçelerinden bir tanesidir. İstanbul’un Anadolu yakası içerisinde yer almaktadır. Bununla beraber ilçenin önceleri bilinen ismi Sultan Beyliği Çiftliği iken giderek Sultanbeyli şeklini almıştır.

Sultanbeyli ilçesinin tarihi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır. Özellikle Roma ve Bizans imparatorlukları döneminde stratejik öneminden dolayı oldukça sık olarak kullanılan bir yol olmuştur. Bu nedenle bünyesinde bu döneme yapılara ve eserlere rastlamak mümkündür. Zaman içerisinde İstanbul’un Asya yakasında Avrupa yakası arasında bulunan en değerli yollardan biri olmuştur. İstanbul’un fethi içinde oldukça büyük önem taşımıştır. Stratejik bir konumda yer alması nedeni ile fetih tamamlanmadan önce buranın alınması gerektiği düşünülmüş ve üzerine seferler düzenlenmiştir. İlçenin sınırları içerisinde Aydos Kalesi’nin izleri taşınmaktadır. Bu kale özellikle Osmanlı tarihi kısmında Türkler için oldukça büyük önem taşımaktadır. Kaynaklara göre bu kalede yaşayan tekfur kızı rüyasında kendisini Osmanlı akıncı beyinin kurtardığını görür ve doğru yol olarak İslam dinini seçer. Daha sonrasında fethin kolaylaşması için kalenin savaşmadan Osmanlı’ya geçmesi için yardımcı olur ve başarır. Sonunda ise rüyasında gördüğü Osmanlı akıncısı ile evlenir. Bunun neticesinde dilden dile dolanan bu efsanevi olay ortaya çıkar.
Ülkenin en gözde şehri olan İstanbul’un bu zamanla güzelleşen ilçesini daha yakından tanımalısınız. Bu ilçeyi daha yakından tanımak için gerekli olan Sultanbeyli otobüs bileti neredennereye.com adresi üzerinden uygun fiyatlar ile satın alınabilir.