Pamukkale Otobüs Bileti

Pamukkale Otobüs Bileti

Pamukkale Otobüs Biletleri

 Pamukkale, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Denizli’nin ilçelerinden bir tanesidir. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe coğrafi olarak, Buldan, Saraköy, Merkezefendi, Honaz, Tavas ilçeleri ile komşuluk içerisindedir. Bununla birlikte bağlı bulunduğu ilin en önemli ve en gelişmiş noktalarından birisidir. Bunun nedeni turizmdir. İlçenin turizmine katkı sağlayan en büyük etken iklimsel özelliklerinin yanı sıra, bünyesinde barındırdığı dünyanın sayılı noktalarından biri olan Pamukkale Travertenleridir. Bu kesim UNESCO tarafından koruma altına alınan dünya mirası alanlarından bir tanedir ve her yılı yerli ve yabancı olmak üzere çok sayıda kişinin ziyaretini almaktadır. 

Pamukkale, coğrafi olarak Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer alıyor olsa da iklimsel özellikleri tam olarak Akdeniz ikliminin tüm özelliklerini sergilemez. İlçenin kıyı kesimlerinde genel Akdeniz iklimi özelliklerine bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçiyor olsa da iç kesimlerine gidilmeye başlandıkça ılıman etkiden uzaklaştıkça kışların daha sert geçtiği görülmektedir.
Tarihi bakımdan da Anadolu’nun diğer noktaları gibi zengin geçmişe sahip olan yerlerden bir tanesidir. Bu bölge ilk olarak 1071 yılında Türklere açılmıştır. Daha sonrasında yapılan ilk Türk yerleşimlerinden bir tanesi Denizli üzerine gerçekleştirilmiştir. Önceleri Pamukkale ilçesi yerleşim alanı olarak kullanılmıyor olsa da zaman geçtikçe artan nüfus ile birlikte yerleşim için kullanılmaya başlanmıştır.
Dünyanın sayılı noktalarından biri olan bu harika ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Pamukkale otobüs bileti satın alabilirsiniz. 

Pamukkale - 5 Günlük Hava Tahmini
20 Tem Cumartesi
açık
29,9 °C
açık
21 Tem Pazar
açık
31,7 °C
açık
22 Tem Pazartesi
açık
30,8 °C
açık
23 Tem Salı
açık
31,6 °C
açık
24 Tem Çarşamba
açık
31,2 °C
açık