Yolcu Sayısı
1

Pamukkale otobüs bileti

Pamukkale Otobüs Bileti

En popüler Pamukkale otobüs rotaları

Pamukkale otobüs bileti fiyatları, Pamukkale otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Pamukkale otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
FethiyePamukkale240 TL8
KaşPamukkale60 TL1
KayseriPamukkale65 TL1
KonyaPamukkale60 TL1
NevşehirPamukkale60 TL1

Pamukkale otobüs biletleri

Pamukkale, Türkiye'nin tartışmasız en önemli turizm merkezlerinden biri. Peki, hem yurt içinde hem de yurt dışında bu denli ünlü olmasının nedeni nedir? Pamukkale, Türkiye'nin Ege Bölgesinde yer alan Denizli ilinin merkezine yaklaşık 20 km uzaklığında bulunan, doğanın binlerce yıl boyunca ilmek ilmek işleyerek oluşturduğu UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınmış bir doğa harikası. Ege'nin kendine özgü ılıman iklimi altında kent kaplıcaları ve akan sulardan kalan karbonat minerallerin oluşturduğu travertenler bakıldığında ortaya masal kitaplarından fırlamış büyülü bir şehir görüntüsü çıkarıyor. Menderes Nehri vadisinde yer alan 2700 metre uzunluğunda, 600 metre genişliğinde ve 160 metre yüksekliğinde beyaz bir kaleyi andıran şekilde kurulmuş olan Hierapolis Antik Kenti dünyada eşine rastlanmayan bu özelliği ile hemen hemen her ülkeden ziyaretçiyi kendisine çekmeyi başarıyor. Türkiye'nin gelişmiş karayolu ulaşım ağı sayesinde Denizli - Pamukkale otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.
Türkiye'nin yurt dışına açılan tanıtım filmleri söz konusu olduğunda daima başrollerde oynayan Denizli’nin Pamukkale bölgesi rüyalardan gerçeğe uzanmış olan bir doğa mucizesi olarak kapılarını dünyanın dört bir yanından ziyaretçilere açıyor. Üstelik herkesin görmesi gereken bu doğa harikasını Denizli - Pamukkale otobüs bileti satın alarak kolayca ziyaret edebiliyorsunuz. Pamukkale’yi dünya genelinde bu kadar ünlü yapan özelliği hiç şüphesiz yer altından çıkan suların etkisi ile ortaya çıkmış olan kardan bir kenti andıran doğal oluşumları. Bu eşsiz güzelliğin korunması hem ülkemiz tarafından hem de UNESCO tarafından dikkatle takip ediliyor elbette. Pamukkale adını yer altından çıkan suların başlangıçta oluşturduğu beyaz ve yumuşak pamuksu yapıdan alıyor. Önceleri yumuşak ve pamuksu bir yapı sunan bu doğal oluşumlar zaman içerisinde sertleşerek travertenleri meydana çıkarıyor. Bugün hayranlıkla izlediğimiz bu doğa harikasının oluşum hikayesini kısaca böyle anlatabiliriz.
Denizli - Pamukkale otobüs bileti satın alarak bölgeye ulaşım sağladıktan sonra görmeniz gereken noktalardan bir tanesi de Laodikya Antik Kenti. Eski Yunan esintileri oluşturulmuş bu şehir Pamukkale’nin masalsı görüntüsünün dışında ziyaretçilerine tarihin arka sayfalarına uzanan bir yolculuk imkanı da sunuyor. Ayrıca belirtmek gerekir ki; Pamukkale aynı zamanda dünyanın sayılı kaplıca kaynaklarından biri olarak da kabul edilmektedir. Laodikya Antik Kenti’nin yakınlarında bulunan Karahayıt Köyü eşsiz bir kaplıca merkezi olarak sağlık turizminin kapılarını bölgeye açıyor. Travertenlerin görsel zenginliğinin yanında bünyesinde barındırdığı kaplıcalar ile birlikte başta kalp rahatsızlığı ve romatizmal hastalıklardan rahatsız olan insanlar için alternatif tıp adına oldukça geniş bir sağlık kaynağı sunuyor.
Pamukkale içi su dolu olan ve minik havuzları andıran doğal yapılardan oluşuyor. Dışarıdan bakıldığında çok katlı bir havuz sistemini andıran bu doğal yapılar içinde şifalı sular içinde gezme imkanı yakalıyorsunuz. Ancak, geçtiğimiz yıllarda bölge aşırı ilginin kurbanı olmuştu. Binlerce yıllık bu eşsiz doğal alanlar artan ilgi ile birlikte yaygınlaşan bilinçsiz yapılanma sonucunda kirlenme ve rengini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştı. Neyse ki; yapılan yoğun ve titiz çalışmalar neticesinde Pamukkale yeniden eski görüntüsüne kavuştu. Türkiye'nin pek çok noktasından Denizli - Pamukkale otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden ulaşım sağlayabileceğiniz Pamukkale eski güzelliğine kavuşmuş durumda. Türkiye’nin farklı noktalarından Denizli - Pamukkale otobüs bileti satın alarak yolculuk yapabileceğiniz Pamukkale’de yalnızca travertenleri ziyaret etmek ile yetinmeniz gerekmiyor. Ayrıca, “Hierapolis Antik Kenti, Antik Havuz, Karahayıt Kaplıcaları, St. Philippe Martryon Kilisesi, Naturak Park, Kaklık Mağarası, Laodikya Antik Kenti, Apollon Tapınağı, Yeşildere Şelalesi, Pamukkale Yolu, Nekropoller, Anadolu Mezarlığı” gibi Pamukkale’nin gezilecek yerlerini de görebilirsiniz.
Türkiye'nin hemen hemen her noktasından en uygun Denizli - Pamukkale otobüs biletlerini alanında kalitesini kanıtlamak otobüs firmalarının biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz. Ayrıca yerli ve yabancı ziyaretçilerin Pamukkale üzerinden gitmeyi en çok tercih ettikleri Pamukkale - Nevşehir güzergahının en uygun otobüs biletlerini de NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr