Pamukkale Otobüs Bileti

Pamukkale Otobüs Bileti

Pamukkale Otobüs Biletleri

 Pamukkale, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Denizli’nin ilçelerinden bir tanesidir. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe coğrafi olarak, Buldan, Saraköy, Merkezefendi, Honaz, Tavas ilçeleri ile komşuluk içerisindedir. Bununla birlikte bağlı bulunduğu ilin en önemli ve en gelişmiş noktalarından birisidir. Bunun nedeni turizmdir. İlçenin turizmine katkı sağlayan en büyük etken iklimsel özelliklerinin yanı sıra, bünyesinde barındırdığı dünyanın sayılı noktalarından biri olan Pamukkale Travertenleridir. Bu kesim UNESCO tarafından koruma altına alınan dünya mirası alanlarından bir tanedir ve her yılı yerli ve yabancı olmak üzere çok sayıda kişinin ziyaretini almaktadır. 

Pamukkale, coğrafi olarak Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer alıyor olsa da iklimsel özellikleri tam olarak Akdeniz ikliminin tüm özelliklerini sergilemez. İlçenin kıyı kesimlerinde genel Akdeniz iklimi özelliklerine bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçiyor olsa da iç kesimlerine gidilmeye başlandıkça ılıman etkiden uzaklaştıkça kışların daha sert geçtiği görülmektedir.
Tarihi bakımdan da Anadolu’nun diğer noktaları gibi zengin geçmişe sahip olan yerlerden bir tanesidir. Bu bölge ilk olarak 1071 yılında Türklere açılmıştır. Daha sonrasında yapılan ilk Türk yerleşimlerinden bir tanesi Denizli üzerine gerçekleştirilmiştir. Önceleri Pamukkale ilçesi yerleşim alanı olarak kullanılmıyor olsa da zaman geçtikçe artan nüfus ile birlikte yerleşim için kullanılmaya başlanmıştır.
Dünyanın sayılı noktalarından biri olan bu harika ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Pamukkale otobüs bileti satın alabilirsiniz. 

Pamukkale - 5 Günlük Hava Tahmini
13 Ara Perşembe
hafif kar yağışlı
3 °C
hafif kar yağışlı
14 Ara Cuma
orta şiddetli yağmur
7 °C
orta şiddetli yağmur
15 Ara Cumartesi
hafif yağmur
5,1 °C
hafif yağmur
16 Ara Pazar
parçalı az bulutlu
8,3 °C
parçalı az bulutlu
17 Ara Pazartesi
açık
8,4 °C
açık