Nevşehir Aksaray Otobüs Bileti

Nevşehir Aksaray Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 20,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 75 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 4dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Nevşehir Aksaray arası giden otobüs firmaları ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.

Nevşehir Aksaray otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Nevşehir Aksaray güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Nevşehir Aksaray seyahatinize başlamadan önce, Nevşehir ve Aksaray hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Nevşehir ve Aksaray şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Nevşehir Aksaray Otobüs Biletleri

 Nevşehir Aksaray otobüs bileti mi aradınız? Nevşehir Aksaray otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Nevşehir Aksaray otobüs biletleri en iyi fiyatlar ve en konforlu otobüs seçimleri ile sitemiz üzerinden satılmaktadır. İki ilimiz arası mesafe yaklaşık olarak 75 kilometre olmaktadır. Nevşehir Aksaray arası otobüs yolculuğu 1 saat 23 dakika olarak sürmektedir. Aksaray, 1989 yılında 3578 sayılı kanunun vermiş olduğu yetkiler ile Niğde ilimizden ayrılarak il statüsüne girmiştir. Aksaray, Niğde ilimizin batısında, Konya'nın doğusunda, Ankara'nın ise güneydoğusunda yer almaktadır. Yüz ölçümü olarak 7.630 km²  bir yere sahiptir. Aksaray ilimizde 150 köy, 7 ilçe ve tam 39 belediye bulunmaktadır. Büyük bir alanda, kocaman bir ırmak kenarında dört köşeli, taştan yapılarla yapılmış bir kaleye sahiptir. Şehrin tam ortasına yapılmıştır. Kalenin küçükkapıbatıya bakar. Demirkapı kıbleye açılmaktadır. Kalenin cephaneliği bulunmamaktadır. Yanlızca Ramazan aylarında ve diğer şenliklerde atılan büyük tolara sahiptir. Doğal bir güzellik olan vadi Aksaray'ın Güzelyurt ilçesinde bulunmaktadır. Vadi volkan püskürtmelerinden sonra akarsu aşındırması ile oluşmuştur. Adeta bir kanyona benzemektedir. Ihlara Vadisi'nde yedi yüzyıl boyunca kilise süslemeleri yapılmıştır. Vadi içerisinde ki barınaklar ve diğer yapılar tüneller ile birbirine bağlantılı yapılmıştır. Ihlara Vadisi'nde bulunan bazı kiliseler şu şekildedir. Direkli Kilisesi, Pürenli Seki Kilisesi, Karanlık Kale Kilisesi, Saint Georges Kilisesi ve Sümbüllü Kilisesi'dir. Aksaray kentinde bulunan antik Nora şehri Bizans döneminde askeri bir bölge olarak kullanılmıştır. Evlerin bir çoğu moloz taş ile yapılmıştır.7.yüzyıldan bu yana bulunan antik şehirde günümüze kadar Bizans yapıları gelebilmiştir. Roma döneminin de geçtiği şehirde Romalılara ait bir çok mezar bulunmaktadır. Aksaray kentine gittiğiniz zaman bu antik şehri ziyaret etmeli ve tarihin dokusunu yakından hissetmelisiniz. Aksaray'da görülmesi gereken yerlerden birisi kalesidir. Aksaray Kalesi taş yapılı ve büyük bir kaledir. Bütün kuleleri birbirine bakacak şekilde inşa edilmiştir. Kalenin demir kapısı kıble yönündedir. Kale de diğer kaleler de görmeye alışık olduğumuz bir cephanelik yoktur. Buğdayı gizlemek için ambarları vardır. Nevşehir Aksaray otobüs biletleri aldıysanız seyahatiniz için sizlere iyi yolculuklar dileriz.

  Nevşehir Hakkında
Nüfus:
168,771
Yüzölçümü:
5.391,64 km²
Plaka:
50
Telefon kodu:
(384)
Otogar:
Nevşehir Otogarı
  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.