Aksaray Nevşehir Otobüs Bileti

Aksaray Nevşehir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 20,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 75 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 57dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Aksaray Nevşehir arası giden otobüs firmaları ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.

Aksaray Nevşehir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Aksaray Nevşehir otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Aksaray Nevşehir otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Aksaray Nevşehir Otobüs Biletleri

 Aksaray Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Acıgöl Kuzeyde Gülşehir ilçesi, doğuda Merkez ilçe, güneyde Derinkuyu ilçesi ve Niğde ili, batıda ise Aksaray iliyle çevrilidir.

İlin güneybatı kesiminde yer alan ilçe toprakları yüksekliği yaklaşık 1.000 m olan dalgalı düzlüklerden oluşur. Üzerinde Tatların Barajı kurulmuş olan Derinöz Deresi ilçe sınırları dışında Kızılırmak’a katılır. Ekonomisi tarıma dayanan Acıgöl yöresi eskiden Merkez ilçeye bağlı bir bucakken 1987’deki bir yönetsel düzenlemeyle ilçe yapıldı. Aksaray-Nevşehir karayolunun üzerindeki Acıgöl kasabasının belediye örgütü 1952’de kurulmuştur.

Yüzölçümü 789 km2 olan Kozaklı ilçesi kuzey ve doğuda Yozgat ili, güneyde Avanos ve Hacıbektaş ilçeleri, batı ve kuzeybatıda da Kırşehir iliyle çevrilidir.

Ortalama yükseldiği 1.000 m olan bir platodan oluşan ilçe topraklarının sularını Delice Irmağı’nın kollarından Karasu ile ona katılan Kalaycık Deresi toplar. Platonun doğal bitki örtüsü step görünümündedir.

Kozaklı nüfus yitirmekte olan bir ilçedir. Başlıca ekonomik etkinlik tarımdır. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler buğday, şekerpancarı, üzüm, arpa, baklagiller, çavdar ve patatestir. İlçe tarımında hayvancılık önemli bir yer tutmaz.

İlçe merkezinin girişinde kaplıcalar yer alır. Debisi 30 lt/sn’ye varan, sıcaklığı 27°C ile 89°C arasında değişen Kozaklı Kaplıcaları’nın radyoaktif sularının romatizmal ve jinekolojik hastalıklara iyi geldiği söylenir. Kozaklı Kaplıcaları’nda konaklama tesisleri vardır. Eskiden Kırşehir ilinin Avanos ilçesine bağlı olan Hamamorta ve Kozaklı köyleri 1954’te bir araya getirilerek Kozaklı adıyla ilçe merkezi yapıldı ve Nevşehir iline bağlandı. Kozaklı Belediyesi de aynı yıl kuruldu. İlçenin kuzeydoğusundan geçen Kayseri demiryolu üzerindeki Kanlıca istasyonu Kozaklı Kasabası’na 9 km uzaklıktadır. Kasabanın il merkezi Nevşehir’e uzaklığı 95 km’dir.

  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
  Nevşehir Hakkında
Nüfus:
168,771
Yüzölçümü:
5.391,64 km²
Plaka:
50
Telefon kodu:
(384)
Otogar:
Nevşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.