Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
110 TL
Bilet Al
120 TL
Bilet Al
120 TL
Bilet Al
140 TL
Bilet Al

Mersin Trabzon Otobüs Bileti

Mersin Trabzon Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 988 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 17sa 23dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Mersin Trabzon arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Ali Osman Ulusoy firmasıdır.

Mersin Trabzon otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Mersin Trabzon güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Mersin Trabzon seyahatinize başlamadan önce, Mersin ve Trabzon hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Mersin ve Trabzon şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Mersin Trabzon Otobüs Biletleri

Mersin Trabzon otobüs bileti mi aradınız?  Mersin Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Şalpazarı ilçesi kuzey ve kuzeydoğuda Beşikdüzü, doğuda Tonya ilçeleri, güneyde Gümüşhane ve Giresun illeriyle çevrilidir. Eskiden Vakfıkebir’e bağlı bir bucak olan Şalpazan 1987’de çıkanlan yasayla ilçe yapıldı. Şalpazan Belediyesi’nin kuruluş tarihi 1968’dir.

 

Yüzölçümü 207 km2 olan Yomra ilçesi doğuda Arsin ilçesi, güneyde Gümüşhane ili, güneybatıda Maçka ilçesi, batıda Merkez ilçe, kuzeyde de Karadeniz’le çevrilidir. İlin orta kesiminde yer alan ilçe toprakları dağlık ve engebeli alanlardan oluşur. Kıyı kesiminin hemen ardında başlayan Trabzon Dağları birdenbire yükselir, ilçe alanından kaynaklanan sulan kısa ve hızlı akışlı bazı dereler toplar. Bunlardan başlıcası ilçe merkezinde Karadeniz’e dökülen Kalafa Deresi’dir. Yomra ilçesi doğal bitki örtüsü açısından oldukça zengindir. Dağlık alanlar kestane, kızılağaç, kayın ve meşe ormanlarıyla kaplıdır. Yüksek kesimlerde hayvancılık ve sayfiye açısından önem taşıyan yaylalar vardır.

 

Önemli bir bölümü kırsal kesimde yaşayan ilçe halkı geçimini daha çok tarımdan sağlar. Başlıca bitkisel ürünler mısır, fındık ve patatestir. Az miktarda elma, çay, armut ve fasulye de yetiştirilir. Hayvancılık önemli gelir kaynaklarındandır. Kıyı kesiminde geleneksel uğraş balıkçılıktır. İlçenin küçük ölçekli sanayisi balıkyağı ve balık unu, katgüt, galvanizli sac, tuğla fabrika ve imalathanelerini kapsar. İlçe topraklarında kireçtaşı yatakları ve bazı şifalı madensuyu kaynakları vardır.

 

Tarihine ilişkin yeterli bilgi bulunmayan yöre 1959’da ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi ise 1953’te kuruldu. Eski adı Dirona olan Yomra kenti Karadeniz kıyısında yer alır. İl merkezine yalnızca 12 km uzakta, Trabzon kentinin bir mahallesi görünümündedir. Karadeniz Sahil Yolu boyunca çizgisel olarak batıya doğru geliştiğinden Trabzon kentiyle bütünleşme eğilimi göstermektedir. 

Mersin Trabzon otobüs bileti mi aradınız? Mersin Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Mersin Trabzon otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Kanberoğlu 110 TL
Ali Osman Ulusoy 120 TL
Turay Turizm 120 TL
Metro Turizm 140 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Mersin Hakkında
Nüfus:
1,705,774
Yüzölçümü:
15.512,25 km²
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Otogar:
Mersin Otogarı
  Trabzon Hakkında
Nüfus:
758,237
Yüzölçümü:
4.664,04 km²
Plaka:
61
Telefon kodu:
(462)
Otogar:
Trabzon Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.