Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Mersin Konya Otobüs Bileti

Mersin Konya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 40,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 343 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 1dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Mersin Konya arası giden otobüs firmaları ortalama 11 sefer düzenlenmektedir.

Mersin Konya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Mersin Konya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Mersin Konya seyahatinize başlamadan önce, Mersin ve Konya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Mersin ve Konya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Mersin Konya Otobüs Biletleri

Mersin Konya otobüs bileti mi aradınız? Mersin Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

İnce Minare Mescidi, Sakıp Ata unvanıyla anılan Hüseyin oğlu Fahreddin Ali tarafından 1259 - 1279 yılları arasında inşa ettirilmiştir. Bu mescidde hadis okutturuluyordu. Bu mescidin kapısı Selçuk sanat eserleri arasında eşsiz bir güzellik taşımaktadır. Selçuklularda kapı sanatı pek ileri gitmişti. Her bir mimarde bu görülmemektedir. Kapısının kenarları ayetlerle doludur. Bu mescidin mimarı Kelük bin Abdullah’dır. Kubbesi tuğla ve çinilerle süslüdür. Dilimli ve renkli çinilerle süslü, iki şerefeli minaresi varken şimdi yarısı kalmıştır. Kaidesi pek güzeldir. Bu bina müze olarak kullanılmaktadır.

Sahip Ata Mescidi, bir külliyedir. Mescit, tekke ve türbesi vardır. Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından 1258’de yaptırılmıştır. Selçuklu eseridir. Mimarı Abdullah oğlu Kelük’dür. Bina beyaz ve gök mermerden yapılmıştır. İki minarelidir. Kapının iki tarafında karşılıklı birer sebil ve birer hücre bulunmaktadır. Üzerlerinde ayetler yazılıdır. Kapısı süslüdür. Mescidin mihrabı güzel ve örmelidir. Sağ tarafta Sakıp Ata’nın türbesi vardır. 1282’de yapılmıştır. Şaheser denebilecek çinileri vardır. Türbede altı kabir bulunmaktadır.

Sırçalı Medrese, Sultan Gıyaseddin Keyhüsrev II zamanında Bedrettin Müsüh tarafından yaptırılmıştır. Mimarı Toslu Mehmet bin Osman’dır. Duvarları süslü çinilerle kaplıdır. Bu sebeple Sırçalı Medrese denilmiştir. 1242’de inşa edilmiştir. Kapısında kitabesi vardır. İçerde dershane edaları bulunmaktadır. Bir de mescidi vardır. Çinileri Selçuklu eserlerinin en güzel numunelerinden biridir.

Konya’da pek çok cami ve mescid vardır. Hacı Ferruh Camii 1215’te, Başare Mescidi 1213’te yapılmıştır. Hasbey Darülhuffazı güzel bir eserdir. Ayrıca İpekli Camii ve Medresesi, Sadreddin Kunevi Camii ve Türbesi, Şinasi Tebrizi Zaviyesi ve Türbesi buradadır. Osmanlı eserlerinden Şerafettin Camii, büyük, kubbeli ve tek minarelidir. Aziziye Camii, Selimiye Camii, Tursunluoğlu Camii, Piri Mehmet Paşa Cami ve birçok da türbe vardır. 

  Mersin Hakkında
Nüfus:
1,705,774
Yüzölçümü:
15.512,25 km²
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Otogar:
Mersin Otogarı
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.