Mersin Alanya Otobüs Bileti

Mersin Alanya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 48,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 8dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 15 firma sefer düzenlemektedir. Mersin Alanya arası giden otobüs firmaları ortalama 27 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Güney Akdeniz firmasıdır.

Mersin Alanya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Mersin Alanya otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Mersin Alanya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Mersin Alanya Otobüs Biletleri

Mersin Alanya otobüs bileti mi aradınız? Mersin Alanya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Damlataş Mağarası, Alanya’nın turistik özelliğini sağlayan bir tabiat harikasıdır. Bu mağara, kasabaya 1000 metre mesafededir. 1948 tarihinde Alanya iskelesi yapılırken taş kırıcıları tarafından bulunmuştur. Bir delik açılmış, içeri girildiği zaman önlerine büyük bir mağara çıkmıştır. Tavandan buzlar sarkar gibi sarkıtların sarktığını görmüşlerdir. Mağara iki gözlüdür. Bu mağaranın 500 senelik olduğu tahmin edilmektedir. Zemini kumluktur. Yüz ölçümü 200 metrekaredir. Hacmi 1600 metreküptür. Yüksekliği 15 metredir. Sıcaklığı 22 derecedir. Yağmur yağdığı zaman tavanından sular damlar. Bu sebeple damla taş denilmiştir. İçinin manzarası pek hoştur. Renkli ampullerle ışıklandırılmıştır. Bu kısımdan demir bir merdivenle aşağı inilir. Burası geniştir. Bir su kaynağı vardır. Bu mağaranın özelliği astım ve nefes darlığı hastalıklarına iyi gelmesidir. Hastalar buraya 20 gün devam edip şifa bulmaktadırlar. Mağaranın havasında % 0.05 karbondioksit, % 20,5 de azot bulunmaktadır. Hiçbir turist bu mağarayı görmeden gitmez.

Korsan Mağaraları, Alanya'nın bulunduğu dağın Akdeniz’e bakan çok yüksek ve sarp yamaçlarından birindedir. Buranın kayalarını deniz aşındırmış, oyuklar halinde mağaralar açmıştır. Burada küçük gemiler barınabilmektedir. Eskiden korsanlar da saklanırlarmış. Bu sebeple bu mağaralara korsan mağaraları denilmiştir. Bu mağaraların en büyüğünde bir tabiat harikası vardır. Suların altından floresan lambaları ışığını andıran ışıklar yanmaktadır. Denizin dibi ay ışığı gibi parlamaktadır. Bu ışık hayretle seyredilmektedir. Bu mağaralar fosforludur. Buraya motorlar işlemektedir.

Karain Mağarası, Antalya’nın 27 kilometre kuzey batısında yapılan kazılarda bulunmuş, Yontma Taş Devri’ne ait bir mağaradır. Karain, Antalya-Burdur şoşesine yakın bir yerdedir. Yağca köyü sınırları içindedir. Mağara Katran dağlarındadır. Türkiye’nin en büyük mağaralarından biridir. Üç boşluğu vardır. Birincisine Dolin denilir. Bu mağara zaman zaman güvenli bir sığınak ve mezarlık olarak kullanılmıştır. Yarasalar yuva yapmışlardır. İnsan iskeletleriyle doludur. Bu mağarada pek çok Yontma Taş devri insanı yaşamıştır. Yaşamalarının sebebi de bu mağaranın çevresinde yabani meyva ağaçları, yabani kökler, sebzeler ve ormandaki hayvanların çokluğu olmuştur.

Karain mağarasında bulunan aletlerin çoğu çakmak taşındandır. Aletlerden el baltaları, delici burgular, çanaklar, kemikten bızlar, kamalar, kargı uçları bulunmuştur. Bunlar taş devrini yaşamış olan Neandertal insanları idi. Kafatasları ve kemikleri bulunmuştur. Bulunanlar Karain Müzesi’ne konmuştur. Bu arada Bronz Devri aletleri de bulunmuştur. Dolmenler de vardır. Burada Anadolu’nun Prehistorik dip tarihi yaşamaktadır. Anadolu’da insanların pek eskiden beri yaşadıklarına Karain Mağarası şahittir. 

Mersin Alanya otobüs bileti mi aradınız? Mersin Alanya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Mersin Alanya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Ben Turizm 48 TL
Özlem Cizre Nuh 50 TL
MALATYA BEYDAGI 50 TL
Lüks Batman Seyahat 60 TL
Şanlıurfa Astor Turizm 60 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Mersin Hakkında
Nüfus:
1,705,774
Yüzölçümü:
15.512,25 km²
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Otogar:
Mersin Otogarı
  Alanya Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Alanya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.