Malatya Yozgat Otobüs Bileti

Malatya Yozgat Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 471 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 45dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Malatya Yozgat arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Malatya Yozgat bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Malatya Yozgat bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Malatya Yozgat otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Malatya Yozgat Otobüs Biletleri

Malatya Yozgat otobüs bileti mi aradınız?  Malatya Yozgat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 833 km2 olan Şefaatli ilçesi kuzey ve doğuda Merkez ilçe, güneydoğuda Boğazlıyan ve Yenifakıh ilçeleri, güneyde Nevşehir ili, batıda da Kırşehir ili ve Yerköy ilçesiyle çevrilidir.

 

İlin batı kesiminde yer alan ilçe toprakları orta yükseklikteki dalgalı düzlüklerden oluşur. Bu düzlüklerin yüksekliği 1.500 m’yi geçmez. İlçe topraklarından kaynaklanan suları Kızılırmak’ın başlıca kollarından Delice Irmağı toplar. Kanak Çayı ilçe merkezinde Delice Irmağı'na katılır. Ormandan yoksun olan ilçe topraklarının doğal bitki örtüsü step görünümündedir.

 

İlçede temel ekonomik etkinlik tarımdır. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler buğday, şekerpancarı, arpa, mercimek ve üzümdür. Hayvancılık önemli bir gelir kaynağıdır. En çok koyun, Ankara keçisi ve sığır yetiştirilir. İlçe topraklarında flüorit içeren cevher yatakları vardır.

 

Tarihine ilişkin yeterli bilgi bulunmayan yöre 19. yüzyıl sonlarında Ankara vilayeti Bozok (Yozgat) sancağının Merkez kazasına bağlı Kızılkoca nahiyesinin sınırları içindeydi. Cumhuriyet’in ilk döneminde yönetsel konumunda bir farklılık olmayan Kızılkoca bucağının merkezi Yassıağıl Kasabası’ydı. 1928’de Ankara-Kayseri demiryolunun geçtiği Şefaatli köyünde bir tren istasyonu kuruldu. 1933’te merkezi Yassıağıl’dan Şefaatli’ye taşınan Kızılkoca bucağı 1945’te Yerköy ilçesine bağlandı. 1954’te de Şefaatli adıyla ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi de aynı yıl kuruldu.

 

Kanak Çayı (Aksu) ile Karasu da denen Boğazlıyan Çayı’nın birleştiği kesimde kurulmuş olan kent ilçenin orta kesiminde yer alır. Fazla gelişmemiş bir yerleşme olan kentten Kayseri-Ankara demiryolu geçer. Şefaatli il merkezi Yozgat’a 42 km uzaklıktadır. 

  Malatya Hakkında
Nüfus:
762,538
Yüzölçümü:
12.102,70 km²
Plaka:
44
Telefon kodu:
(422)
Otogar:
Malatya Otogarı
  Yozgat Hakkında
Nüfus:
26,447
Yüzölçümü:
14.074,09 km²
Plaka:
66
Telefon kodu:
(354)
Otogar:
Yozgat Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.