Yolcu Sayısı
1

Mahmutlar otobüs bileti

Mahmutlar Otobüs Bileti

En popüler Mahmutlar otobüs rotaları

Mahmutlar otobüs bileti fiyatları, Mahmutlar otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Mahmutlar otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
MersinMahmutlar70 TL14
SilifkeMahmutlar65 TL11
AntalyaMahmutlar165 TL10
KonyaMahmutlar360 TL10
AnamurMahmutlar40 TL9

Mahmutlar otobüs biletleri

Mahmutlar, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Alanya’ya bağlı noktalardan bir tanesidir. Aynı zamanda Alanya’nın ilk beldesi olma özelliğini de taşımaktadır. Bu bölge özellikle turizm açısından oldukça önemli noktalardan bir tanesidir. Bünyesinde barındırdığı tarihi ve doğal güzellikler ve ikliminin deniz turizmi için elverişli olması bu alanda gelişim göstermesine katkı sağlamıştır. Bölgenin sınırları içerisinde deniz, uzun plajı ve yeşili inanılmaz bir kaynaşma göstermektedir.

Bölgenin ekonomik kaynaklarından biri turizm ise diğer önemli kaynağı tarımdır. Mahmutlar’ın iklimsel yapısı içerisinde bağı bulunduğu coğrafi alan nedeni ile Akdeniz ikliminin karakteristik özelliklerini sergilemektedir. Buna bağlı olarak yörede yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tropikal meyvelerin rahatlıkla yetiştirilmesine olanak sağlar. Aynı zamanda gelen ziyaretçi sayısının fazla olması nedeni ile hizmet sektörü de gelişim göstermektedir.
Mahmutlar’ın tarih yapılanmasına bakıldığı zaman geçmişinde de önemli bir noktada yer aldığı görülmektedir. Antik çağın gözde yerleşim merkezlerinden biri olmuştur. Bu nedenle sınırları içerisinde iki önemli antik kent olan leartes ve Neula antik kentlerini barındırmaktadır. Erken dönem Roma’sından oldukça fazla iz taşıyan bu bölgeler ziyaretçilerinin vazgeçilmez alanlarından iki tanesidir. Leartes Antik Kentinde günümüze kadar gelebilen gözetleme kulelerini, Caracalla eksendrasini, odeon ya da tiyatroyu, Zeus Megistos, Apollon, Caesar tapınaklarını, agora, hamam ve nekropolü görebilirsiniz. Ayrıca Alanya müzesinde M.Ö. 6. yüzyıla ait Fenike dilli yazılı ve Romalı bir askere ait olan diplamayıda görebilirsiniz. Bu harika bölgeyi yakından tanımak için neredennereye.com üzerinden Mahmutlar otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr