Maçka Otobüs Bileti

Maçka Otobüs Bileti

Maçka Otobüs Biletleri

Maçka, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Trabzon iline bağlı ilçelerden bir tanesidir. Karadeniz bölgesinin sınırları içerisinde yer alır. İlçe Gümüşhane karayolu üzerine kurulmuş bulunmaktadır. Bu ilçenin denizden yüksekliği 395 metre kadardır. 

İçerisinde bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile iklimsel özellikleri tipik Karadeniz ikliminin karakteristik özelliklerini göstermektedir. Buna bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu iklimsel özelliklerine bağlı olarak içerisinde ormanların sıklık yer aldığı görülmektedir.

Özellikle Ladin ormanları bakımından oldukça zengin olmak ile birlikte bu doğal çeşitliliğin ilçeye katmış olduğu tartışılmaz bir güzellik de vardır. Ormanlık alanların bolluğu ziyaretçiler için farklı doğal güzellik alanlarını ve mesire yerlerini ortaya çıkarmaktadır. Bu yüzden doğa turizmi için değerli noktalardan bir tanesidir. Aynı zamanda ülke içerisinde ve ülke dışarısında bir üne sahip olan Sümela Manastırı bu bölgenin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bölgenin turizm geliri açısından oldukça önemli bir noktasıdır. Bunun yanı sıra yayla turizmi ile de oldukça gelişmiştir. İçerisinde barındırdığı yaylalar, temiz havası ve inanılmaz ormanları doğa turizmi sevenler için biçilmiş kaftandır. Ayrıca Karadeniz’in meşhur Zigana geçidi burada bulunmaktadır. Şolma yaylası bölge içerisinde adından en fazla söz ettiren yayladır. Bu yaylanın temiz havası, doğası, temiz su kaynakları kesinlikle görülmeye değerdir. Karadeniz Bölgesi’nin bu nadide ilçesini daha yakından keşfetmek için neredennereye.com üzerinden Maçka otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
Maçka - 5 Günlük Hava Tahmini
17 Ağu Cuma
açık
27 °C
açık
18 Ağu Cumartesi
parçalı az bulutlu
23,4 °C
parçalı az bulutlu
19 Ağu Pazar
hafif yağmur
18,1 °C
hafif yağmur
20 Ağu Pazartesi
hafif yağmur
22,6 °C
hafif yağmur
21 Ağu Salı
hafif yağmur
23,7 °C
hafif yağmur