Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Kütahya Ankara Otobüs Bileti

Kütahya Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 311 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Kütahya Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 13 sefer düzenlenmektedir.

Kütahya Ankara otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Kütahya Ankara güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Kütahya Ankara seyahatinize başlamadan önce, Kütahya ve Ankara hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Kütahya ve Ankara şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Kütahya Ankara Otobüs Biletleri

Kütahya - Ankara Otobüs Bileti
Kütahya, Türkiye’nin Ege Bölgesinde yer alan tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bir şehridir. Ülkenin pek çok noktasından Kütahya otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz şehir otogarı üzerinde son bulacaktır. Kütahya Otogarı içerisinde hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Kütahya, 13 ilçe, 27 belediye, 219 mahalleden oluşmaktadır. Ege Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesi arasında köprü görevi gören şehir bu özelliği ile Türkiye’de karayolu ulaşımının önemli noktalarından bir tanesidir. Şehrin kuruluş tarihi kesin olarak belirlemeye yönelik kazı çalışmaları devam ediyor olsa da ilk yerleşimlerin M.Ö 3000’li yıllarda gerçekleştirildiği düşünülmektedir. Anadolu’nun pek çok noktası gibi Kitahya da zengin tarihi geçmişi boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle kentin bugün sahip olduğu modern görünümü içerisinde geçmişinden miras kalan çok sayıda tarihi ve kültürel değeri bir arada görebilirsiniz. Kütahya seyahatiniz sırasında yöreye ait çok sayıda folklorik gelenekler ile karşılaşabilirsiniz. Bunlardan en ünlü olanları “Kabe Kabe” ve “Küpecik” geleneğidir. Osmanlı döneminden kaldığı tahmin edilen bu gelenekler Ramazan ayı boyunca Kütahya bölgesinde sergilenmektedir. Binlerce yıllık geçmişi boyunca farklı medeniyetlerin etkisi altında kalması aynı zamanda bölgenin kendine özgü bir mutfak kültürünün oluşmasında da etkili olmuştur.
Kütahya - Ankara otobüs bileti alarak seyahat edebileceğiniz Ankara’da yolculuğunuz Ankara (AŞTI) Otogarı üzerinde son bulur. AŞTI içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan sahip olduğu merkezi konum itibari ile ülkenin başkenti olan şehridir. Ankara, aynı bölge içerisinde Konya’nın önünde yer alarak İç Anadolu’nun en büyük şehridir. Aynı zamanda ülkenin gelişmişlik ve nüfus bakımından da İstanbul’dan sonra en büyük ikinci şehridir. Sahip olduğu merkez konumu nedeni ile Milli Mücadele döneminde başkent olarak belirlenen Ankara, başkent olmasından sonra sürekli olarak yatırım almaya ve gelişim göstermeye devam etmiştir. Nüfusunun artması ve iş sahalarının genişlemesi nedeni ile ayrıca da siyasi yapılanması sonucu yerli ve yabancı birçok ziyaretçiyi yıl içinde ağırlamaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ankara otobüs bileti satın alarak Ankara (AŞTI) otogarına giriş yaptığınızda, “Anıtkabir, Harikalar Diyarı Parkı, Beypazarı Yaşayan Müze, Malıköy Tren İstasyonu Müzesi, Mogan Gölü, Kırmızı Ebe Türbesi, Suluhan Cami” gibi şehrin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.
Kütahya - Ankara otobüs bileti fiyatları, “50 -70 TL” arasında değişiklik göstermektedir. B güzergah üzerinde, “Kütahyalılar Turizm, Kütahya Astur” gibi firmaların en uygun Kütahya - Ankara otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

  Kütahya Hakkında
Nüfus:
382,126
Yüzölçümü:
12.013,57 km²
Plaka:
43
Telefon kodu:
(274)
Otogar:
Kütahya Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.