Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Konya Denizli Otobüs Bileti

Konya Denizli Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 60,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 415 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 48dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Konya Denizli arası giden otobüs firmaları ortalama 21 sefer düzenlenmektedir.

Konya Denizli otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Konya Denizli güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Konya Denizli seyahatinize başlamadan önce, Konya ve Denizli hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Konya ve Denizli şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Konya Denizli Otobüs Biletleri

Konya'dan Denizli'ye Otobüs Seyahati

Konya, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan yüzölçümü bakımından ülkenin en büyük şehri olması ile birlikte aynı zamanda en kalabalık yedinci şehri olan ilidir. Türkiye’nin hemen hemen her noktasından Konya otobüs bileti satın alarak şehre karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Trafik plaka kodu 42 olan bu şehrimizin köklü tarihi geçmişinde ilk belediyesi 1875’te kurulmuş olup, 1987 yılında çıkarılan kararname ile birlikte “Büyükşehir” statüsüne yükselmiştir. Bugün İç Anadolu Bölgesi’nin ve Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biri olan kentte 1989 yılından bu yana kararlar Büyükşehir Belediyesi statüsü kapsamında yürütülmektedir.

Konya’da Görülesi Yerler

Ekonomik açıdan Türkiye’nin gelişmiş şehirlerinden biri olan Konya, doğal ve tarihsel zenginlikleri ile birlikte ülkemiz için büyük önem taşıyan şehirlerinden bir tanesidir. Anadolu’nun pek çok noktasında olduğu gibi Konya da binlerce yıl öncesine uzanan tarihi geçmişinde Kadim Anadolu medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle bugün Konya’da modern şehir yapılanmalarının yanı sıra tarihi önem taşıyan kültürel insanlık miraslarını da gözlemleyebilirsiniz. Dünya’nın en eski yerleşim noktalarından biri olarak kabul edilen Çatalhöyük, 2012 yılında Dünya’nın en saygın listelerinden biri olan UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir. On binlerce yıllık tarihi geçmişinin dışında Konya görece yakın dönemlerde Anadolu Selçuklu Devleti’nin de başkentliğini yapmıştır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Konya otobüs bileti satın alarak şehre seyahat ettiğinizde, “etliekmek, bamya çorbası, Mevlana böreği, yağ somunu, tiriti, Konya pilavı, saç arası” gibi şehrin harika yöresel lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz.

Denizli’ye Yolculuk

Türkiye’nin herhangi bir noktasından Konya - Denizli otobüs bileti satın alarak seyahat edebileceğiniz Denizli, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer almak ile birlikte ülkenin en kalabalık on beşinci şehirdir. Son yapılan nüfus araştırmalarında şehrin nüfusu yaklaşık bir milyon iki yüz bin olarak saptanmıştır.

Denizli, ülkemizin coğrafi bölgeleri arasında geçiş noktası olan nadir illerinden bir tanesidir. Şehrin hem Akdeniz hem de Ege Bölgesi sınırları içerisinde toprakları bulunmaktadır. Harika doğal güzelliklerinin yanı sıra ülke içerisinde Denizli horozu ve son derece kaliteli olan tekstil ürünleri ile meşhurdur. Denizli, coğrafi konumu nedeni ile “Aydın, Manisa, Muğla, Uşak” illeri ile komşuluk içerisindedir. Bir sanayi, ihracat ve ticaret merkezi olan Denizli, aynı zamanda altmış beş bine yaklaşan üniversite öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır. Bir yılda milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan il, bir turizm kenti olmasının yanı sıra düzenlenen yerel, ulusal ve uluslararası etkinliklerle eğitim, kongre, kültür ve sanat merkezi özelliğindedir. GEKA (Güney Ege Kalkınma Ajansı) merkezi Denizli'dedir. Anadolu’nun pek çok noktasında olduğu gibi Ege Bölgesi’nde yer alan bu güzide şehrimiz de köklü geçmişi boyunca çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Kent’in gelişmiş bir şehir olarak kurulması M.Ö’ye uzanan tarihlere varmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasında Konya - Denizli otobüs bileti satın alarak şehre girdiğinizde, “Pamukkale Travertenleri, Ağlayan Kaya Şelalesi, Keloğlan Mağarası, Yeşildere Şelalesi, Acıpayam Yazır Cami, Pamukkale Antik Havuz, Güney Şelalesi, Tripolis Antik Kenti, Denizli Bağbaşı Teleferiği, Karahayıt Kaplıcaları” şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden en uygun Konya -Denizli otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden satın alabilirsiniz.

  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
  Denizli Hakkında
Nüfus:
963,464
Yüzölçümü:
11.804,19 km²
Plaka:
20
Telefon kodu:
(258)
Otogar:
Denizli Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.