Konya Aksaray Otobüs Bileti

Konya Aksaray Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 25,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 148 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 29dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 12 firma sefer düzenlemektedir. Konya Aksaray arası giden otobüs firmaları ortalama 38 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Konya Aksaray bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Konya Aksaray bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Konya Aksaray otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Konya Aksaray Otobüs Biletleri

 Konya Aksaray otobüs bileti mi aradınız? Konya Aksaray otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Konya Aksaray otobüs biletleri sitemiz üzerinde satılmakta olup en ekonomik fiyatlar ve en yeni otobüs seçenekleri ile sizleri beklemektedir. Konya Aksaray illerimiz arasındaki seyahatiniz yaklaşık olarak 1 saat 50 dakika sürecektir. İki il arası mesafe ise 150 kilometredir. İlk olarak gitmeniz gereken yerlerden bahsedelim. Bunlar Yılanlı Kilise, Ağzıkarahan Kervansarayları, Acemhöyük, Ihlara Vadisi, Antik Nora Şehri ve Eğri Minare'dir. Ihlara Vadisi bunlardan en dikkat çekenidir. Doğal bir güzellik olan vadi Aksaray'ın Güzelyurt ilçesinde bulunmaktadır. Vadi volkan püskürtmelerinden sonra akarsu aşındırması ile oluşmuştur. Adeta bir kanyona benzemektedir. Ihlara Vadisi'nin yüksekliği 110 metre uzunluğu ise 14 kilometre olarak bilinmektedir. Vadi de kayaların içerisine oyulmuş kilise ve mezarlar vardır. Ihlara Vadisi'nde yedi yüzyıl boyunca kilise süslemeleri yapılmıştır. Vadi içerisinde ki barınaklar ve diğer yapılar tüneller ile birbirine bağlantılı yapılmıştır. Ihlara Vadisi'nde bulunan bazı kiliseler şu şekildedir. Direkli Kilisesi, Pürenli Seki Kilisesi, Karanlık Kale Kilisesi, Saint Georges Kilisesi ve Sümbüllü Kilisesi'dir. Aksaray kentinde bulunan antik Nora şehri Bizans döneminde askeri bir bölge olarak kullanılmıştır. Evlerin bir çoğu moloz taş ile yapılmıştır.7.yüzyıldan bu yana bulunan antik şehirde günümüze kadar Bizans yapıları gelebilmiştir. Roma döneminin de geçtiği şehirde Romalılara ait bir çok mezar bulunmaktadır. Aksaray kentine gittiğiniz zaman bu antik şehri ziyaret etmeli ve tarihin dokusunu yakından hissetmelisiniz. Ihlara Vadisi'nden sonra hayranlık veren bu görüntüyü mutlaka görmelisiniz. Aksaray'da görülmesi gereken yerlerden birisi kalesidir. Aksaray Kalesi taş yapılı ve büyük bir kaledir. Bütün kuleleri birbirine bakacak şekilde inşa edilmiştir. Kalenin demir kapısı kıble yönündedir. Kale de diğer kaleler de görmeye alışık olduğumuz bir cephanelik yoktur. Buğdayı gizlemek için ambarları vardır. Konya Aksaray otobüs biletleri aldıysanız seyahatiniz için sizlere iyi yolculuklar dileriz.

Konya Aksaray otobüs bileti mi aradınız? Konya Aksaray otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Konya Aksaray otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Tokat Yıldızı 30 TL
Iğdırlı Turizm 30 TL
Star Batman 30 TL
Öz Sivas Seyahat 30 TL
Yeni Aksaray 30 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.