Yolcu Sayısı
1

Keçiborlu otobüs bileti

Keçiborlu Otobüs Bileti

En popüler Keçiborlu otobüs rotaları

Keçiborlu otobüs bileti fiyatları, Keçiborlu otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Keçiborlu otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AntalyaKeçiborlu180 TL14
AfyonkarahisarKeçiborlu200 TL13
SandıklıKeçiborlu150 TL13
IspartaKeçiborlu75 TL13
AnkaraKeçiborlu370 TL7

Keçiborlu otogarı

  • Keçiborlu(246)

Keçiborlu otobüs biletleri

Keçiborlu, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Isparta’nın ilçelerinden bir tanesidir. Bu ilçenin coğrafi yapılanması genellikle engebelidir. Bunun nedeni şehrin etrafında olan Toras Dağları’nın uzantılarının ilçe sınırlarının içerisinde bulunmasından kaynaklanmaktadır. İl içerisinde yükseltisi fazla olan bölgelerden bir tanesidir. İlçenin en yüksek noktası ise Akdağ’dır. Diğer önemli yükseltileri arasında ise, Göktepe, Gözlek Tepe, Kemer Tepe sayılabilir. Aynı zamanda ilçe sınırları içerisinde Kılıç, Senir, Baladız ovaları yer almaktadır. İlçe coğrafi olarak, Gönen, Burdur, Uluborlu, Afyonkarahisar, Dinar ve Dazkırı ile komşuluk içerisindedir. Gene coğrafi açıdan bakıldığında ilçenin su ihtiyacını karşılayan büyük çaplı bir akarsu kaynağı bulunmamaktadır. Bunu dışında ise yazları eriyen sular ve bahar yağışlarının etkileri ile canlanan küçük çaplı akarsular bulunmaktadır. Aynı zamanda ilçe sınırları içerisinde Burdur Gölü de yer almaktadır. Bu gölün suları maden sularından oluştuğu için Acı Göl olarak da bilinmektedir.

Bu ilçe sınırları içerinde tarımsal üretim birincil ekonomik faaliyet olduğu için önemli yer tutmaktadır. Bununla birlikte tarımın daha verimli şekilde yerine getirilebilmesi için sulama amaçlı bir tatlı su gölü oluşturulmuştur. 1989 yılından bu yana kullanılan bu göl tarımsal hayatın daha canlı hale gelmesinde etkili olmuştur.
İlçenin bilinmesi gereken özelliklerinden biri de iklimidir. Bu ilçe coğrafi olarak Akdeniz bölgesinin içerisinde kabul edilmektedir anacak iklim olarak karasal ikliminin özellikleri görülür. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yoğun yağışlı olarak geçmektedir. Neredennereye.com üzerinden Keçiborlu otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr