Kayseri Tokat Otobüs Bileti

Kayseri Tokat Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 302 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 9dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. Kayseri Tokat arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Tokat Yıldızı firmasıdır.

Kayseri Tokat bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Kayseri Tokat bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Kayseri Tokat otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Kayseri Tokat Otobüs Biletleri

Kayseri Tokat otobüs bileti mi aradınız?  Kayseri Tokat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 1.481 km2 olan Reşadiye ilçesi kuzeyde Ordu, doğuda gene Ordu ve Sivas illeri, güney ve güneybatıda Almus, batıda Başçiftlik, kuzeybatıda da Niksar ilçeleriyle çevrilidir.

İlin kuzeydoğu köşesinde yer alan ilçe toprakları, akarsu vadileriyle yarılmış engebeli alanlardan oluşur. Kuzey kesimini Canik Dağları’nın uzantıları, güney kesimini ise Köse Dağları engebelendirir. Başlıca yükselti doğu kesimdeki Güneş Dağı’dır (2.181 m). Bu topraklardan kaynaklanan sular, Kelkit Irmağı ile Yeşilırmak’ın başlangıç kolu olan Tozanlı Çayı tarafından toplanır. Çoruh-Kelkit Vadi Oluğu’nun batı kesimi ilçe topraklarını ikiye böler.

 

Bu vadinin ilçe merkezi yakınında genişlemesiyle oluşan ova ilçenin başlıca düzlüğüdür. İlçede Çukurgöl (Zinav Gölü) ve Göllüköy Gölü adıyla anılan iki küçük göl vardır. Zinav Gölü orman içi dinlenme yeri ilçe halkının yararlandığı başlıca mesiredir.

İlçe ekonomisi tarıma dayanır. Ekime elverişli alanlar kısıtlı, hayvancılık ise gelişmiş düzeydedir. Önemli miktarda koyun, sığır ve manda yetiştirilir, arıcılık yapılır. Başlıca bitkisel ürünler buğday, arpa ve şekerpancarıdır. Ayrıca az miktarda elma, baklagiller, mısır, armut ve şeftali yetiştirilir. İlçe topraklarında bentonit yatakları ile madensuyu kaynakları vardır.

Perslerin, Makedonyalıların, daha sonra da Pontus Krallığı’nın egemenliğinde kalan yöre MÖ 1. yüzyılda Roma’nın eline geçti. Bizans döneminde Trabzon İmparatorluğu’na bağlandı. 1461’de Osmanlı topraklarına katıldı. Reşadiye yöresini içine alan topraklar 20. yüzyıl başlarında kaza yapılarak Sivas vilayetinin Tokat sancağına bağlandı. Kaza merkezinin belediyesi 1907’de kuruldu.

Kelkit Irmağı’nın kuzey yakasında kurulmuş olan kent ilçenin orta kesiminde yer alır. Kelkit Vadisi’ni izleyerek Amasya ve Tokat’ı Erzincan’a bağlayan E-80 Karayolu kentin güneyinden geçer. Bu karayolundan ayrılan bir yol kentten geçerek Canik Dağları’nı aşar ve Fatsa’nın hemen doğusunda Karadeniz Sahil Yolu’na bağlanır. Reşadiye Meslek Yüksekokulu Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ne bağlıdır.

Kayseri’nin doğa sporlarına ve bir o kadar da yemek keyfine düşkün şehir yaşamından Tokat’a otobüsle kısa ve keyifli bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Tokat’ta Yazmacılar Çarşısı, Zurnacılar Çarşısı gibi çarşıları gezebilir, yakınlarınıza Tokat hatıraları seçebilirsiniz. Tokat kebabı, etli dolması, keşkek çorbası, üzüm bağlarından gelen güzel üzüm lezzetleriyle tokat mutfağı da henüz çok keşfedilmemiş bir keyif sunar. Kayseri’den Tokat’a yapacağınız otobüs yolculuğunuzu NeredeNereye.com’un sizin için sunduğu otobüs firmalarının bilgilerine göre kolay ve zaman kaybetmeden planlamanın keyfine varın. Metro Turizm gibi Tokat’a seferleri olan otobüs firmalarının seyahat avantajlarını gözlemleyebileceğiniz sistemden en uygun fiyatlı Tokat otobüs biletini satın almanın tadını çıkarın.

Kayseri Tokat otobüs bileti mi aradınız? Kayseri Tokat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Kayseri Tokat otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Süha Turizm 50 TL
Tokat Yıldızı 53 TL
Has Turizm A.Ş. 55 TL
Öz Sivas Seyahat 55 TL
Tokat Seyahat 55 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
  Tokat Hakkında
Nüfus:
358,155
Yüzölçümü:
10.072,62 km²
Plaka:
60
Telefon kodu:
(356)
Otogar:
Tokat Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.