Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Kayseri Ordu Otobüs Bileti

Kayseri Ordu Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 535 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 43dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Kayseri Ordu arası giden otobüs firmaları ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.

Kayseri Ordu otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Kayseri Ordu güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Kayseri Ordu seyahatinize başlamadan önce, Kayseri ve Ordu hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Kayseri ve Ordu şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Kayseri Ordu Otobüs Biletleri

 Kayseri Ordu otobüs bileti mi aradınız? Kayseri Ordu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 1.180 km2 olan Mesudiye ilçesi doğuda Giresun ve Sivas illeri, batıda Tokat ili ve Gölköy ilçesi, kuzeyde Gölköy, Ulubey ve Kabadüz ilçeleri, kuzeydoğuda gene Kabadüz ilçesiyle çevrilidir.

Giresun Dağları’nın batı kesiminin engebelendirdiği ilçe toprakları dağlık bir yörede yer alır. Doruğu ilçe sınırları dışında kalan Karagöl Dağı ilçenin doğu kesimindeki Aşıt Tepesi’nde 2.569 m’ye ulaşır. İlçe topraklarının sularını Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz ve Orta Karadeniz bölümlerini birbirinden ayıran Melet Çayı toplar.

Ordu ilinin alan bakımından en büyük ama nüfus açısından küçük ilçelerinden olan Mesudiye’de halkın başlıca geçim kaynağı tarım ve ormancılıktır. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler arpa, buğday ve patatestir. 2000’lerin başlarında bir süre ilçede Köy-Kent projesi uygulandı.

13. yüzyıl başlarında kurulan Trabzon İmparatorluğu’nun sınırlan içinde olan yöredeki başlıca yerleşme Musalı Köyü yakınlarında adının Meletios olduğu sanılan kentti. Daha sonra Hacı Emiroğullarının eline geçen yöre 1461’de Osmanlı topraklarına katıldı. Eskiden yöre Milas adlı bir köyün adıyla anılırdı. Milas 19. yüzyıl sonlarında Sivas vilayetinin Karahisar-ı Şarki (Şebinkarahisar) sancağına bağlı bir kaza yapıldı. Daha sonra Mesudiye adıyla anılan ilçe 1933’te Ordu iline bağlandı.

19. yüzyılda Milas adıyla anılan kaza merkezi bugünkü Üçyol beldesindeydi. Mesudiye Kasabası’nın bulunduğu yere de her hafta pazar kurulduğundan Pazar denirdi. 1878’de Pazar’a taşınan kaza merkezinde hükümet binası, kışla, cami ve hanlar yaptırıldı. Kaza merkezinin belediyesi 1885’te kuruldu. Bundan sonra Hamidiye adıyla anılan kaza merkezinin adı 1908’de Mesudiye olarak değiştirildi.

Mesudiye kasabası ilin en az nüfuslu ilçe merkezlerinden biridir. Kasaba, Harçbeli Geçidi’ni (1.940 m) aşarak Ordu kentini Amasya-Erzincan karayoluna bağlayan yolun doğusunda kurulmuştur. Kasaba bu yolla il merkezi Ordu’ya 113 km uzaklıktadır. İlçedeki başlıca tarihsel yapılar Mesudiye Kasabası yakınlarında Bizanslılara ait olduğu sanılan kalıntılar ile Kaleköy yakınlarındaki Danişmendlilerden kalma mezar taşlarıdır. Kasabadaki bazı tarihsel yapılar ile üç katlı kışla binası yöreyi de etkileyen Erzincan depremi sırasında yıkıldı. Mesudiye Meslek Yüksekokulu Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne bağlıdır.

  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
  Ordu Hakkında
Nüfus:
731,452
Yüzölçümü:
5.952,49 km²
Plaka:
52
Telefon kodu:
(452)
Otogar:
Ordu Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.