Kayseri Kırşehir Otobüs Bileti

Kayseri Kırşehir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 20,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 134 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 55dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 9 firma sefer düzenlemektedir. Kayseri Kırşehir arası giden otobüs firmaları ortalama 41 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma RH Turizm firmasıdır.

Kayseri Kırşehir bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Kayseri Kırşehir bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Kayseri Kırşehir otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Kayseri Kırşehir Otobüs Biletleri

 Kayseri Kırşehir otobüs bileti mi aradınız? Kayseri Kırşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 1.068 km2 olan Mucur ilçesi kuzeyde Boztepe ilçesi, doğu ve güneyde Nevşehir ili, batıda da Merkez ilçeyle çevrilidir.

İlin güneydoğu kesimindeki ilçe toprakları Kırşehir Platosu içinde yer alır. İlçenin batı ve orta kesimlerini Kervansaray Dağı’nın güneydoğu uzantıları engebelendirir. Orta ve kuzey kesimde Seyfe (Malya) Ovası uzanır. İlçe topraklarının sularını güneydoğuda doğal sınır oluşturan Kızılırmak toplar. İlin en büyük doğal gölü Seyfe Gölü ilçe sınırları içindedir.

Başlıca ekonomik etkinlik tarımdır. En çok yetiştirilen bitkisel ürünler şekerpancarı, buğday, üzüm, elma, arpa ve baklagillerdir. Hayvancılık önemli bir gelir kaynağıdır. Koyun ve Ankara keçisi yetiştiriciliği önde gelir. İlçe tarımının gelişmesinde Malya Tanm İşletmesi’nin katkısı vardır.

Tarihine ilişkin kesin bilgilere rastlanmayan Mucur 19. yüzyıl sonlarında Ankara vilayeti Kırşehir sancağının Merkez kazasına bağlı bir nahiyeyken 20. yüzyıl başlarında kaza yapıldı. 1954’te Kırşehir ilçe yapılınca Nevşehir’e bağlandıysa da 1957’de gene Kırşehir’in ilçesi oldu.

İlçenin orta kesiminde kurulmuş olan Mucur kenti Acısu Vadisi yamaçlarında yer alır. Ankara’yı Kırşehir üzerinden Kayseri ve Nevşehir’e bağlayan karayolu kentin kenarından geçer. Bu yolla il merkezine uzaklığı 23 km'dir. Mucur Meslek Yüksekokulu Gazi Üniversitesi’ne bağlıdır.

19 Nisan 1938’de Kırşehir ve çevresinde meydana geldi. Depremin merkezüstü koordinatları 39°31'48" kuzey enlemi, 33°57'00" doğu boylamıdır. Depremin aletsel büyüklüğü yüzey dalgası büyüklüğü cinsinden 6,8’dir. Deprem İç Anadolu’nun büyük bölümünde hissedilmiştir. Depremden özellikle il merkezinin hemen kuzeydoğusunda kalan Akpınar-Köşker bölgesi etkilenmiş, burada yaklaşık 100 köyde ağır hasar ve can kaybı meydana gelmiştir. Deprem sonucunda 155 kişi hayatını kaybetmiş, 4.427 ev yıkılmış ya da ağır hasar görmüştür.

Depremden sonra oluşan ve yaklaşık 20 gün devam eden artçı sarsıntılar ek hasara yol açmıştır. Deprem sonucunda bir köyaltı yerleşmesi olan Taşkovan ile Akpınar arasında yaklaşık 14 km boyunca uzanan kuzeybatı-güneydoğu doğrultulu, sağ yanal karakterli bir yüzey kırığı ortaya çıkmıştır. Yüzey kırığı boyunca 30 cm ila 100 cm arasında değişen yanal atımlar ölçülmüştür. Kırşehir ili, 2. bölgede olan Çiçekdağı ve Mucur ilçeleri dışında Türkiye Deprem Bölgeleri haritasında 1. bölgede yer almaktadır.

Depremin etkisiyle dere kenarlarındaki yamaçlarda heyelanlar, dere kıyılarında ve ovalarda yer yer sıvılaşma olayları, dağlarda küçük ölçekli heyelanlar ve kaya düşmeleri, kaynak sularının debilerinde değişmeler meydana gelmiştir.

Kayseri Kırşehir otobüs bileti mi aradınız? Kayseri Kırşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Kayseri Kırşehir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
malatya zafer turizm 20 TL
Medine Turizm 20 TL
malatya zafer turizm 20 TL
Medine Turizm 20 TL
Kırşehir Şanal 25 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
  Kırşehir Hakkında
Nüfus:
165,717
Yüzölçümü:
6.530,32 km²
Plaka:
40
Telefon kodu:
(386)
Otogar:
Kırşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.