Kayseri Hatay Otobüs Bileti

Kayseri Hatay Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 60,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 458 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 12dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Kayseri Hatay arası giden otobüs firmaları ortalama 7 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Has Turizm A.Ş. firmasıdır.

Kayseri Hatay bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Kayseri Hatay bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Kayseri Hatay otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Kayseri Hatay Otobüs Biletleri

Kayseri, Türkiye’nin şehirlerinden biri olup, İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Bununla beraber bağlı olduğu coğrafi bölgenin Ankara ve Konya’dan sonra en gelişmiş üçüncü şehridir. İl coğrafi olarak, Yozgat, Sivas, Kahramanmaraş, Adana, Niğde, Nevşehir ile komşuluk içerisindedir. 

Şehir tarihi ve kültürel bakımdan oldukça zengin bir şehirdir. Geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bunda tarihte önemli ticaret noktalarından biri olan İpek Yolu üzerine kurulmuş olmasının önemi büyüktür.

Kayseri de karasal iklimin bir türevi görülür. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Tarımsal üretimi buna bağlı olarak gelişim göstermiştir.

Kayseri ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Güpgüpoğlu Konağı Etnoğrafya Müzesi, Ahi Evran Müzesi, İmam Kulu Anıtı, Şahruh Köprüsü, Erciyes Kayak Merkezi, Soğanlı Harabeleri, Palas Tuzla Gölü, Alaca Kümbet, Hacı Kılıç Medresesi, Erciyes Dağı yer almaktadır.

Ülkemizin en güneyinde medeniyetler beşiği olan bir şehrimiz var. Yüzyıllar boyunca birçok krallık için stratejik öneme sahip olan Hatay, bu önemi neticesinde çok kültürlü bir şehir olarak günümüze kadar gelmiştir. Bugün bile hala hem Yahudilerin hem Hristiyanların hem Ermenilerin hem de Müslümanların birlikte yaşadığı bir konumda olan bu şehir tarihi zenginliğini en çok da bu şekilde muhafaza etmiştir. Öncelikle Hatay'a geldiğinizde gideceğiz ilk yer Hatay Arkeoloji Müzesi olsun. Bu kadar tarihi zenginliği görebileceğiniz bir müzeyi bir daha zor bulabilirsiniz.

Ankara Kayseri otobüs bileti alımınızı da NeredenNereye üzerinden yapabilirsiniz. Kayseri üzerinden zaman kaybetmeden Hatay’a gitmek için Süha turizm, Öz Sivas Turizm, Metro Turizm gibi firmaların biletlerini www.neredennereye.com adresinden alabilirsiniz. 

Kayseri Hatay otobüs bileti mi aradınız? Kayseri Hatay otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Kayseri Hatay otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Öz Sivas Seyahat 63 TL
Metro Turizm 65 TL
Has Turizm A.Ş. 65 TL
Süha Turizm 70 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
  Hatay Hakkında
Nüfus:
1,503,066
Yüzölçümü:
5.831,36 km²
Plaka:
31
Telefon kodu:
(326)
Otogar:
Hatay Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.