Yolcu Sayısı
1

Kadirli otobüs bileti

Kadirli Otobüs Bileti

En popüler Kadirli otobüs rotaları

Kadirli otobüs bileti fiyatları, Kadirli otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kadirli otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraKadirli578 TL6
BayrampaşaKadirli739 TL4
İstanbul (Anadolu)Kadirli109 TL4
İstanbulKadirli739 TL4
AlibeyköyKadirli739 TL4

Kadirli otogarı

  • Kadirli(328) 718 50 47

Kadirli otobüs biletleri

Kadirli Osmaniye iline bağlı en büyük ilçedir. Osmaniye’nin kuzeybatısında ve Adana’nın doğusunda yer almaktadır. Osmaniye’ye uzaklığı 46 km, Adana’ya uzaklığı ise 96 km’dir. Kadirli ilçesinin yüzölçümü 1.497 km2’dir. Nüfusu ise 119.857 kişiden oluşmaktadır. İlçenin deniz seviyesinden yüksekliği 95 metredir. İlçenin kuzeyinde Feke ve Saimbeyli, doğusunda Andırın ve Düziçi, güneyinde Osmaniye il merkezi ve Ceyhan, batısında ise Sumbas ve Kozan ilçeleri yer almaktadır. Kadirli ilçesi dağlık ve ovalık alanlardan oluşmaktadır. İlçede Akdeniz iklimi görülmektedir. İlçede yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçenin bitki örtüsü oldukça zengindir. Ve Kadirli İlçesi dünya standartları üzerinde bir yeşil alana sahiptir. Hemen bir Kadirli otobüs bileti alın ve bölgeyi yakından görün!

Kadirli ilçesinin geçim kaynaklarını tarım ve hayvancılık oluşturmaktadır. İlçe de arpa, buğday, mısır, soya, pamuk, karpuz, kavun, çeltik, turp, yer fıstığı üretimi ilk sıradadır. İlçe de yetiştirilen Turp, ülkemizin %75 turp ihtiyacını karşılamaktadır. Kadirli ilçesinde eğitime çok önem verilmektedir. Eğitim seviyesinin yüksek olduğu bu ilde yetişmiş birçok tanınmış isim vardır. Bu isimler arasında Yaşar Kemal, Emre Karayel, Cezmi Yurtsever, Prof. Dr. Süleyman Pampal, Prof. Dr. Âdem Çabuk, Âşık Yusuf Sıra, Hasibe Hatun sayılabilir. Kadirli ilçesinde Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Kadirli Meslek Yüksekokulu yer almaktadır. Kadirli ilçesine bağlı 60 köy ve 20 mahalle bulunmaktadır. Mahallelere çok sayıda şehit veren ilçe olarak şehit isimleri verilmektedir. Tarihi yapıları arasında Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi, Hierapolis Kastabala, Alacami yer almaktadır.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr