Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
120 TL
Bilet Al
140 TL
Bilet Al

İzmir Silifke Otobüs Bileti

İzmir Silifke Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 14sa 15dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Silifke arası giden otobüs firmaları ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Güney Akdeniz firmasıdır.

İzmir Silifke otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İzmir Silifke otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. İzmir Silifke otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

İzmir Silifke Otobüs Biletleri

İzmir Silifke otobüs bileti mi aradınız? İzmir Silifke otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Uzuncaburç’ta büyük bir şehir harabesi vardır. Burada Zeus tapınağı bulunmaktadır. Korent tarzında sütunları vardır. Çok güzeldir. Sonra kiliseye çevrilmiştir. Bu civarın ayakta kalmış olan en güzel yapısı Tike Tapınağı’dır. Bu mabet, tanrıça Tyche’ye ithaf edilmiştir. Korent başlıklı yekpare granit 5 sütun ayakta kalmıştır. Miladi birinci yüzyılda yapılmıştır. Burada bulunan biri büyük diğeri küçük üç gözlü şehir kapısı eşsiz bir eserdir. Romalılara aittir. Bu harabenin bir de tiyatrosu vardır. Bu tiyatro, İmparator Marcus Anrelius tarafından yaptırılmıştır. Burada ayrıca üstü piramit şeklinde olan çok güzel bir anıt mezar vardır. Üç tane de kilise bulunmaktadır. Şehrin etrafı sur ve burçlarla çevrilidir. Burçlardan biri oldukça yüksektir. Beş katlıdır.

Silifke’nin Uru şehri harabeleri de önemlidir. Uzuncaburç’a dört kilometre uzaklıktadır. Şehrin merkezi yüksek bir tepededir. Şehrin etrafı surla çevrili idi. Çok ihtişamlı su kemerleri vardır. Turistler buna hayran kalmaktadırlar. Bu su kemerlerini 193 – 212’de İmparator Septimus Severius yaptırmıştır.

Bu şehirde bir de büyük çeşme vardır. Roma devrinden kalma bir de tiyatrosu bulunmaktadır. Bu harabeler içinde iki katlı bir ev sağlam kalmıştır. Bu şehirde birçok kaya mezarları ve etrafa serpilmiş birçok lahit vardır. Kabartmalı mezarları güzel bir eserdir. 

İzmir Silifke otobüs bileti mi aradınız? İzmir Silifke otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İzmir Silifke otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Isparta Petrol 120 TL
Güney Akdeniz 140 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Silifke Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Otogar:
Silifke Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.