İzmir Hakkari Otobüs Bileti

İzmir Hakkari Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 1958 km'dir.

İzmir Hakkari bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İzmir Hakkari bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İzmir Hakkari otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İzmir Hakkari Otobüs Biletleri

 İzmir Hakkari otobüs bileti mi aradınız? İzmir Hakkari otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

 
Ülkemizin güneydoğu ucunda yer alan şehrimiz özellikle siyasi istikrarsızlar nedeniyle yeterli gelişimi gösteremese de özellikle İlk Çağ medeniyetlerinin merkezinde bulunan bir yer olarak önemli bazı tarihi kalıntılara ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle bunlardan en önemlilerinden biri Kaya Resimleri olarak göze çarpar. Hakkâri merkezinin batısında kalan Tirşin ve Gevaruk Yaylaları civarında milattan önce 6000 yılına kadar uzanan çeşitli kaya resimleri bölgenin en büyük tarihi buluşlarından biri olarak gezilmeye değer yerler arasında en üst basamaktadır. Ayrıca bölgede Urartu, Kırmızı Kümbet, Melik Esed ve Kale Altı Mezarlıkları ile Hakkâri Kaledibi Stelleri çeşitli dönemlere ışık tutan tarihi buluntulardır. Şehre 7-8 km'lik mesafede bulunan Bay Kalesi de Demir Çağı'ndan bu zamana gelen bir tarihi kalıntı olarak görülebilir. Osmanlı Dönemi'ne ait Meydan ve Zeynel Bey Medreseleri de görülebilecek yerler arasındadır. Hakkâri Konak, Halil, Derav ve Gavergan Köyü Kiliseleri günümüze kadar gelebilmiş birkaç eserden birkaçıdır. Bunlardan en dikkat çekici olanı Gavergan köyündeki 2. yüzyıla ait ve oyularak kayalara yapılmış olan kilisedir. Hakkâri’nin doğal güzellikleri olarak da Cennet-Cehennem Vadisi, Durankaya Yaylası ve Ore Şelalesi göze çarpan yerlerden bazılarıdır. İzmir'den Hakkâri’ye gitmeyi düşünürseniz İzmir - Hakkâri otobüs biletinizi aktarmalı olarak alabilirsiniz. Önce İzmir'den Van'a, sonra da Van'dan Hakkâri’ye geçebilirsiniz. Van için Van Gölü ve Best Van firmalarıyla, Hakkâri için de yine Van Gölü ve Star Hakkâri Turizm ile yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. İzmir- Hakkâri otobüs biletinizi sitemiz üzerinden temin ederek zahmetsiz bir ulaşım sağlayabilirsiniz. 
 
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Hakkari Hakkında
Nüfus:
149,217
Yüzölçümü:
7.178,88 km²
Plaka:
30
Telefon kodu:
(438)
Otogar:
Hakkari Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.