İzmir Gümüşhane Otobüs Bileti

İzmir Gümüşhane Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 1367 km'dir.

İzmir Gümüşhane bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İzmir Gümüşhane bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İzmir Gümüşhane otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İzmir Gümüşhane Otobüs Biletleri

 İzmir Gümüşhane otobüs bileti mi aradınız? İzmir Gümüşhane otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

 
Karadeniz'in küçük ve sakin bir şehri olan Gümüşhane'ye yolunuz düşerse diye görmeniz gereken yerleri sizin için şöyle bir gözden geçirdik. Özellikle yaylalarıyla öne çıkan Gümüşhane'nin tarihin belli dönemlerinde önemi artmış ve çeşitli etnik grupların yerleşimiyle şehir dönem dönem öne çıkmıştır. Roma Dönemi'nde Satala olarak bilinen şimdiki Sadak Harabeleri Kelkit ilçesine 17 km'lik bir mesafededir. Bir dönem önemli bir geçiş noktası olan harabelerden günümüze çok az sağlam yapı kalabilmiştir. Yine 17. yüzyıl Osmanlı'sında özellikle bir Rum yerleşimi olan Santa Harabeleri tarihi açıdan büyük öneme sahiptir. 7 mahalleyi kapsayan ve taştan yapılmış yaklaşık 300 evin bulunduğu bölge günümüze kadar gelebilmeyi başarmıştır. Selçuklu Dönemi'ne ait bir yapı olan Kov Kalesi de yaklaşık bin yıllık tarihiyle görülmesi gereken önemli yerlerden biridir. 14. yüzyılda yapıldığı düşünülen İmera Manastırı da ayakta kalmayı başaran ve görülmesi gereken tarihi yapılar arasındadır. Bunların dışında Kazıkbeli Yaylası, Kromni Vadisi, Kürtün Barajı, Arbatel Gölleri Tabiat Parkı, Karaca Mağarası ve Limni Gölü adını duyurmuş yerler olarak karşımıza çıkar. İzmir'den Gümüşhane'ye doğrudan ulaşım olmamakla birlikte İzmir- Gümüşhane otobüs biletinizi Trabzon üzerinden aktarmalı şekilde alabilirsiniz. Trabzon'a Ulusoy, Metro, Doğu Karadeniz, Lüks Karadeniz, Kanberoğlu, Fındıkkale ve Ali Osman Ulusoy firmaları hizmet vermektedir. Trabzon'dan Gümüşhane'ye de Metro, Turay, Kahta Petrol, Iğdır Turizm ve Özlem Cizre Nuh Turizm ile aktarma yapabilirisiniz. Sitemiz üzerinden aktarmalı İzmir- Gümüşhane otobüs biletinizi zahmetsizce alabileceğinizi hatırlatırız. İyi bir gezi için yola çıkmanız yeterli!
 
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Gümüşhane Hakkında
Nüfus:
70,667
Yüzölçümü:
6.437,01 km²
Plaka:
29
Telefon kodu:
(456)
Otogar:
Gümüşhane Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.