Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

İstanbul Silifke Otobüs Bileti

İstanbul Silifke Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 140,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 15sa 36dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Silifke arası giden otobüs firmaları ortalama 9 sefer düzenlenmektedir.

İstanbul Silifke otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Silifke güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Silifke seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Silifke hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Silifke şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Silifke Otobüs Biletleri

İstanbul Silifke otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Silifke otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Anamur’dan sahil yolu ile Silifke’ye yol alındığı zaman, Toros Dağları’nın yamaçlarından dar ve denizden çok yüksek bir yol takip edilir. Gezilen yerlerin manzaraca eşsiz güzelliği ile beraber korkunç virajlar ve derin yarların kenarı takip edilmektedir. Aşağı bakıldığı zaman insanın tüyleri ürperir. Yukarıda saatlerce devam eden çam ormanları, aşağıda uçurum ve mor bir deniz ile küçük adacıklar görülmektedir. Nihayet Silifke’ye gelinir. Şehre girince taş bir köprüden geçilerek çarşıya gelinir. Buradan Göksu nehri akmaktadır.

Silifke, Büyük İskender’in komutanlarından Selefküs Nikotor tarafından MÖ VII.  yüzyılında kurulmuştur. Selefküs’ün adına ithafen Silifke adını almıştır. Bu bölgeye dağlık Kilikya denilirdi. Selefküs bu şehri geliştirmiştir. Sonradan Roma ve Bizanslılar ile Arapların eline geçmiştir. Nihayet Selçuklular ve Karamanoğulları almışlardır. 1471’de Gedik Ahmet Paşa Silifke’yi fethetmiştir.

Silifke kalesini XII. yüzyılda Ermenistan krallarından biri yaptırmıştır. Kapısı demirdendir. Kalede, Sultan Yıldırım Beyazıt’ın yaptırdığı bir camii vardır. Kalenin 23 burcu, bir mahzeni, bir su sarnıcı bulunmaktadır. Göksu üzerinde altı gözlü taş köprüyü, Roma İmparatorlarından Vespasyen ve oğlu Titus yaptırmıştır. Haçlı seferine iştirak etmiş olan Alman İmparatoru Frederik Barbaros Göksu’da boğulmuştur. Cami, Kebir Mahallesi’nde Romalılardan kalma yapılar vardır.

Şehrin kuzeyindeki tepe yamaçlarında kaya mezarları ve birçok lahit vardır. Kayalarda kabartma resimler bulunmaktadır. Bir de Bizanslıların yapmış olduğu 45 metre uzunluğunda bir sarnıç vardır. Bir de Aya Thekla Kilisesi bulunmaktadır. Bu kilise Sen Pol’un talebesi Aya Theklaya aittir. Bu büyük kilise, Hıristiyanların mukaddes bir kilisesi idi. Mihrabı ve sütunlu galerisi vardı. Tabanı mozaikti. 

  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Silifke Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Otogar:
Silifke Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.