İstanbul İnebolu Otobüs Bileti

İstanbul İnebolu Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 90,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 9sa 2dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul İnebolu arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.

İstanbul İnebolu otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul İnebolu güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul İnebolu seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve İnebolu hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve İnebolu şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul İnebolu Otobüs Biletleri

 İstanbul İnebolu otobüs bileti mi aradınız? İstanbul İnebolu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 409 km2 olan İnebolu ilçesi doğuda Bozkurt, güney ve güneybatıda Küre, batıda Doğanyurt ilçeleri, kuzeyde de Karadeniz ile çevrilidir.

Kastamonu ilinin kuzey kesiminde yer alan ilçe, doğal yapı açısından Karadeniz Bölgesi’nin tipik özelliklerini gösterir. İlçe toprakları kıyıdaki dar ova şeridi ile bunun hemen güneyinde yer alan ve kıyıya koşut uzanan dağlardan oluşur. Küre Dağlan ilin iç kesimleriyle kıyı şeridini birbirinden ayınr. Inebolu- Kastamonu karayolu bu dağlan Çuhadaroğlu Geçidi’nde (995 m) aşar. Bol yağış alan ve gür ormanlarla kaplı olan bu dağlann kuzey yamaçlanndan küçük akarsular kaynaklanır, ilçenin İnebolu limanı dışında önemli bir girinti ya da çıkıntısı olmayan kıyılannda pek çok doğal kumsal vardır. İlçenin başlıca mesiresi Geriştepe orman içi dinlenme yeridir. İlçedeki temel ekonomik etkinlik ormancılık ve orman ürünleri sanayisidir. Kereste üreten çok sayıda hızar atölyesiyle çeşitli ağaç işleri yapan işyerleri vardır. Tarım yerel tüketimi karşılayacak düzeydedir. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler, buğday, mısır, patates, soğan, domates, fasulye, hıyar, elma ve armuttur. Küçük çaplı hayvancılık, arıcılık ve balıkçılık yapılmaktadır, ilçe topraklarında çimento hammaddesi yataklan vardır.

MÖ 4. yüzyılda Yunanların Karadeniz kıyılarında kurdukları kolonilerden biri olan Abonou Teikhos (Abonuteikhos) sonralan İono- polis adıyla anıldı. Roma, Bizans ve Selçuklu yönetimlerinden sonra Candaroğullan döneminde bugünkü adını aldı. 1461’de II. Meh- med (Fatih) yöreyi Osmanlı topraklarına kattı. Osmanlı döneminde gemi tezgâhları ve limanıyla canlı bir ticaret merkezi olan İnebolu 19. yüzyıl sonlarında Kastamonu vilayetinin Merkez sancağına bağh bir kaza merkeziydi. Kaza merkezinin belediyesi 1866’da kuruldu. Kurtuluş Savaşı sırasında önemli bir ulaşım, ikmal ve direniş noktası oldu. Kurtuluş Savaşına katılmak için Ankara’ya gidenler gibi, İstanbul ve Rusya’dan gelen silah ve mühimmat da İnebolu iskelesinden Anadolu’ya ulaştırıldı. Ulaşımı engellemek için iki Yunan savaş gemisi 9 Haziran 1921’de İnebolu’yu bombaladıysa da kasaba Kurtuluş Savaşı’nın sonuna değin bu işlevini sürdürdü.

İnebolu kasabası Karadeniz Sahil Yolu üzerinde yer alır. Limanı ilde üretilen ve tüketim için gereksinme duyulan malların yüklenip boşaltılması açısından önemlidir. İnebolu il merkezi Kastamonu’ya 94 km uzaklıktadır.

  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  İnebolu Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
37
Telefon kodu:
(366)
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.